Harilaiu telkimisala

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Harilaiu poolsaar on Saaremaa looderannikul Vilsandi rahvuspargi koosseisu kuuluv ala. Nelinurkset poolsaart ühendab Tagamõisa poolsaarega maakitsus ehk Harilaiu kael. Harilaiul on kaunid liiva- ja veeriserannad ning luited. Mere murrutav tegevus kujundab pidevalt rannajoont. Korduvalt külastades võib igaüks oma silmaga veenduda rannajoone muutustes. Poolsaarele mahub mitu magedaveelist  järve, millest suurim on Laialepa laht. Lisaks huvitavale maastikule on Harilaid suure botaanilise ja zooloogilise väärtusega ala, mis on looduskaitse all juba 1924 aastast. Harilaid on olnud kogu ajaloo vältel asustamata ning seal viibides tekib tunne, et oled jõudnud tsivilisatsioonist kaugele maailma otsa ja andnud end loodusjõudude valda. Laialepa järve äärsele telkimisalale matkatakse u. 4 km mööda matkarada. Teisele poole telkimisala jääb avameri.
Telefon454 6880, Vilsandi rahvuspargi teabepunkt
Objekti tüüpTelkimisala
Parkimisvõimalusedsõiduki saab parkida 4 km kaugusel asuvasse Harilaiu puhkekoha parklasse.
VarustusPuukuur, kaetud lõkkekoht, pinklaud, telkimisala, käimla
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus Telkimisala jääb Harilaiu matkaraja äärde.
VaatamisväärsusedPoolsaare keskosas on riimveeline järv – Laiapea laht, loodetipus Kiipsaare neemel on tuletorn. Harilaid kerkis merest saarena 1000–2000 aastat tagasi ja on praegugi pidevas muutumises.
Marjad-seenedRiisikad, puravikulised jt.
Lisainfo 
PiirangudHarilaiu telkimisala asub Vilsandi rahvuspargis . Tutvu Vilsandi rahvuspargi kaitse eeskirjaga  Riigi Teatajas.
Mootorsõidukitega liiklemine keelatud!
AsukohtKihelkonna vallas, objekt nr 28 ala kaardil
Kohalesõitmise õpetusHarilaid asub Kuressaarest ligi 50 km kaugusel. Sõita Kuressaarest Veere maanteed pidi Kõruse bussipeatuseni. Sealt keerata vasakule ja sõita läbi Kõruse küla ning üle Kiljatu oja silla, esimene tee vasakule viib Harilaiu puhkekoha parklasse. Telkimisalani jõudmiseks tuleb matkata Harilaiu puhkekohast loode suunas mööda tähistatud rada  ligi 4 km.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.483611
pikkuskraad: 21.8638
L-EST 97 x: 6484809.5 y: 375195.7