Käkisilma-Vilsandi matkarada (5 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!

Matkarada läbib madalat rannikumerd, kulgedes üle laidude Vilsandi saarele. Rada ristub paatidele mõeldud veeteega, mis on raja sügavaim koht.

Telefon+372 454 6880
E-post info.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimisvõimalus Käkisilma telkimisala parklas
VarustusInfotahvel, rajatähistused saartel ja meres, 2 rajaskeemi kuni 5 bussile või 20 autole
Telkimisvõimalus matkaraja alguses Käkisilma telkimisalal ja Vilsandi saarel Kulpri telkimisalal
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedMööda inimtühje laidusid ja madalat merepõhja kulgev meeleolukas rada. Avarad vaated, merelinnud, rannikutaimestik, lambad
PiirangudKasutatav madala ja sooja mereveega. Kõrge mereveeseisu ja tugeva tuulega on raja sügavamas kohas tugev hoovus. Enne kui asud matkama, küsi täpsemat infot RMK Vilsandi rahvuspargi teabepunktist Loonal.

Tutvu Vilsandi rahvuspargi kaitse-eeskirjaga Riigi Teatajas.
AsukohtLääne-Saare vald, Kuusnõmme küla. Puhkeala kaardil objekt nr. 20
Kohalesõitmise õpetusSõita Kuressaare-Kihelkonna maanteed Kihelkonna teeristini. Pöörata vasakule Kihelkonna-Lümanda maanteele ja sõita 5 km kuni Karala teeristini. Sealt pöörata paremale ja sõita umbes 2 km, seejärel keerata paremale Kuusnõmme poolsaarele viivale kruusateele. Sõita veel 7 km kuni mereni.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.352857
pikkuskraad: 21.933757
L-EST 97 x: 6469898 y: 379049