Juhend matkateelise passi omanikule

RMK matkateelise passi hind on 10 €. Matkateelise passe saab osta RMK looduskeskustest.

Matkateelise pass on isiklik - see kuulub vaid inimesele, kelle nimi on passi kantud. Peale passi soetamist seotakse see matkaja isikuga, et tagada hüvesid just sellele, kes neid kõige enam vajab ning need välja teeninud on.

Matkateel liikudes saab matkaja koguda igast teele jäävast looduskeskusest enda passi templi, mis tõendab tema viibimist matkateel ja kindlustab talle järgnevates looduskeskustes hüvesid. 

Selleks, et tempel kehtivaks muuta (hüvesid saab ainult kehtivate templite eest) tuleb see aktiveerida - selleks tuleb kohe pärast templi passi löömist saata telefoninumbrile 59 12 06 06 lühisõnum sisuga:

 • looduskeskuse kood (tühik) passi number

Looduskeskuse koodi leiab looduskeskusest.

Juhul, kui matkaja jõuab looduskeskuse juurde ajal, mil looduskeskus on suletud, siis saab ta templi aktiveerida (ehkki ta reaalset templit sel hetkel küll ei saa) ka ise - saates eelpoolkirjeldatud viisil SMSi; looduskeskuse koodi leiab looduskeskuse juurest. Vastava looduskeskuse templi saab matkaja enda passi tagantjärele järgmine kord sedasama looduskeskust külastades.

Passiga kaasnevad järgnevad hüved:

 • 1 matkatee kaardikomplekt ning infovoldik (ühekordne, 0 templit)
 • Tasuta kohv, tee või pudelivesi kõigis ning osades looduskeskustes ka väike snäkk  (1 tempel)
 • Pesemisvõimalus looduskeskustes (seal, kus see võimalus on olemas) (2 templit)
 • Varustuse hoiustamine looduskeskustes. Pakki on võimalik ette saata kas otse looduskeskusesse või postkontorisse. Postkontorist toob paki ära looduskeskuse töötaja. Postipaki kaalupiir - ca 10 kg. (0 templit). Postipaki koostamise ning adresseerimise juhendit vaata allpoolt.
 • Hinnasoodustused RMKga seotud asutustes (Sagadi metsamuuseum, Elistvere loomapark jms, 1 tempel)

Hüvesid saab kasutada kehtivate templite eest. See tähendab, et hüve kasutamisel loetakse tema passis vastav arv templeid kasutatuks (templi juurde tehakse vastav märge) ning seda templit hüve saamiseks enam kasutada ei saa. Näiteks võib matkajal olla passis kolm kasutamata templit, millega võib ta soovi korral saada looduskeskusest kolm tassi tasuta kohvi ja kolm müslibatooni.

Nimetatud hüvesid on võimalik kasutada ainult looduskeskuse lahtioleku korral.

Hüvede nimekiri täieneb pidevalt. Kehtivat hüvede nimekirja saab vaadata käesolevalt lehelt: http://www.loodusegakoos.ee/matkateelise-pass/passi-kasutamine-ja-huved

Varustuse hoiustamine looduskeskustes
Kui matkaja võtab ette väga pika teekonna, siis on tal mõistlik osa enda varustusest (matkapliidi kütust, vahetusriided, toidukraami jms) tee peale ette ära saata - mitme nädala varusid seljas kanda võib olla üsna raske.
Matkatee ääres olevad RMK looduskeskused pakuvad matkateelise passi omanikele varustuse hoiustamise võimalust. Varustuspaki võib looduskeskusesse toimetada kas ise (või lasta sõbral tuua) või saata looduskeskusesse postipakina. Looduskeskuste postiaadressid leiad loodusegakoos.ee kodulehelt.

Varustuspaki koostamisel ning looduskeskusesse toimetamisel tuleb tähele panna järgmist:
 • Pakk peab olema ühes tükis (kogu ettesaadetav kraam peab olema pakitud ühte kotti või pakki).
 • Pakk ei tohi olla väga raske - looduskeskuse töötajad peavad olema võimelised seda tõstma. Orienteeruv kaalupiir on 10 kg.
 • Pakis ei tohi olla riknevaid, kergesti purunevaid või tugevalt lõhnavaid aineid.
 • Pakile tuleb kirjutada (olenemata sellest, kas tuuakse kohale ise või saadetakse postipakiga):
- Märgusõna "MATKATEE";
- Paki saatja nimi, aadress ning telefoninumber;
- Paki kättesaaja nimi;
- Paki orienteeruv kättesaamise aeg matkaja poolt.
 • Pakki ei säilitata looduskeskuses rohkem kui 1 kuu.
Postipaki saatmise juhendi leiad lehelt: https://www.omniva.ee/era/pakk

Veel täpsemat infot saab looduskeskuse töötajalt või kirjutades aadressile puhkus@rmk.ee