Jahimehega metsas

Põlvamaa, Kiidjärve-Kooraste puhkeala, Kiidjärve külastuskeskus

Jahinduslik loodusõppeprogramm õpetab tundma ulukite elu, jahindust ja sellega seoses inimeste kombestikku läbi ajaloo. Räägime jahi eesmärgist, mis oli kaugete esivanemate põline toidu ja kehakatte hankimise võimalus, ning kuidas kõike saadut praktiliselt ära kasutati. Jahti peeti ka enesekaitseks ning hiljem kariloomade kaitseks. Jaht oli inimese poolt esimene teadlik looduse mõjutamise ning töö vorme. Räägime ka sellest, mis eesmärk on jahindusel tänapäeval ehk miks on vaja reguleerida kiskjate ja rohusööjate ning inimühiskonna vahelist tasakaalu.

Toimumiskoht: Ilumetsa metsamaja ja sealne ümbrus

Seos õppekavaga

Õpime tundma Eesti metsades elavaid loomi ja nende käitumist. Inimese ja looduse suhe. Toiduahel metsas ja inimese osa selles. Jahikultuur. Ajalugu. Eesti mets. Aastaajad.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita Räpinast 15 km Võru poole, seejärel keerata vasakule Värska poole ja sõita 3,8 km, kuni risteel näitab paremale suunaviit "Meenikunno maastikukaitseala". Keerata viida suunas ja sõita 2,1 km, kuni jõuate Nohipalo külla, kus suunaviit „Ilumetsa metsamaja“ näitab vasakule. Sõita veel umbes 200 m ja jõuategi metsamaja juurde.
Koordinaadid
Long-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.956403
pikkuskraad: 27.352128
L-EST 97 x: 6428837 y: 698381

Lisainfo

Selga-jalga soojad ilmastikukindlad ja metsaretkeks sobilikud riided-jalanõud. Soovi korral oma eine kaasa.

Lisainfo kontakt: info.kiidjarve@rmk.ee ; tel. 676 7122

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Jahindus
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass
ToimumisaegSügis
Talv
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat
Kestus3-4 tundi
Raja pikkus4 km
Hind20 inimest 85 EUR