Seljakotiprogramm-Puu-uurijad metsas

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark, Soomaa looduskeskus

Seljakotiprogrammid annavad õpetajale või grupijuhile võimaluse iseseisvalt programmi läbi viia, kasutades selleks looduskeskuse poolt välja töötatud töölehti ja teisi õppevahendeid. Seljakotiprogrammina saab Soomaa looduskeskuses läbida programmi „Puu-uurijad metsas“ erinevatele vanuserühmadele.

Päevakava

  • Õpetaja saab looduskeskuse juhendajalt vastava õpperaja kaardi, programmi vahendite ja töölehtede komplekti ja juhised nende kasutamiseks. Looduskeskuse juhendaja tutvustab grupile looduskeskust ja programmiga seotud näitusi ja kollektsioone (nt puidunäidised ).
  • Metsaretk oma grupijuhi või õpetaja juhendamisel Kopraraja või Kuraniidu õpperajal, töölehtede täitmine jm tegevused vastavalt programmile.
  • Soovi korral lõke ja kaasavõetud eine söömine lõkkeplatsil. Lõkke stardikomplekt (tikud ja süütematerjal) antakse vajadusel koos programmi materjalidega.
  • Programmikomplektis olevad looduskeskuse vahendeid tagastatakse enne lahkumist.

Lisainfo

20-nele inimesele looduskeskuse poolt: väike seljakott, pliiats, kirjutamisalus, tööleht. Sõltuvalt aastaajast ja huvist saada lisateadmisi, saab retkele kaasa võtta raamatuid, määrajaid. Teemade valik on: puud; põõsad; taimed; linnud; putukad; seened. Õppekäik toimub Kopraraja õpperajal või Kuuraniidu õpperajal. Programmile tuleb eelnevalt registreerida.

Selga-jalga metsaretkeks sobiv riietus ja jalanõud.

Lisainfo kontakt: soomaa.looduskeskus@rmk.ee; tel: 5261 247

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduses liikumine
Pärandkultuur
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
ToimumisaegKevad
Suvi
Sügis
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus2-3 tundi 
Raja pikkus2 km
HindTasuta