RMK Elistvere loomapark

Metsloomad satuvad inimeste juurde elama kas õnnetuses saadud vigastuste või ema kaotuse tõttu. RMK Elistvere loomapark on koht, kus peamiselt elavad just sellised saatuse tahtel inimesest sõltuvad metsloomad.

Elistveres saab näha hunti, euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, kivinugist.
Kuna metssigu ikka veel aafrika sigade katku tõttu ei tohi pidada ja nende aiad ei sobi ehituslikult ühelegi metslooma liigile, siis eksponeerime praegu nende aedades tüüringi sikkusid ja pekingi parte.
Koduloomadest on veel küülikud.

Siseruumides võib tutvuda näriliste ekspositsiooniga. Kaks tuba on sisustatud akvaariumitega, kus on võimalik näha merisigu, deegusid ja tšintšiljasid.

Liiklemist RMK Elistvere loomapargis lihtsustavad infotahvlid. Selgitustega on tähistatud ka looduspargi loodusrajad, muu hulgas saab seal tutvust teha ka kopra eluviisiga ning mitmekesise metsaelustikuga. Pargis kasvavate taimede hulgas võib kohata mitmeid kaitsealuseid liike, imetleda kauneid vaateid ja iidseid põlispuid.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Tänaseks on RMK Elistvere loomapargist kujunenud Tartumaa üks suurimaid turismimagneteid, mis pakub põnevat uudistamist nii lastele kui täiskasvanutele. Varem Eesti Metsaseltsile kuulunud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.