Nutimängud looduses 

Looduses on alati midagi uurida, õppida ja avastada. Tavapärastele jalutuskäikudele lisaks on RMK loonud mitmetele õppe- ja matkaradadele võimaluse panna oma teadmised mänguliselt proovile või avastada lausa midagi uut.
Nimelt on loodud teatud radadele nutimängud, mis suunavad märkama ning veelgi sisukamalt aega veetma.
Mängimiseks on vaja Play poest või App Store-st alla laadida Loquizi äpp, sisestada kasutajanimi ja parool, mille leiad nutimänguga varustatud raja algusest ning saad asuda mängima. Radade nimekiri on pidevalt täienemas. Nutimängudega objektid leiad siit.

Nutimängud kõikjal mängimiseks

Neid Loquizi platvormile loodud mänge saad mängida endale meelepärases kohas. Küsimuste avamiseks on vaid tarvis liikuda - teed sa seda linnapargis või kuskil matkarajal, see on sinu enda otsus. Mängimiseks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp ja sisesta mängu juures olev kasutajanimi ja parool.

 • Metsa ärge minge, jätate seal hinge„Metsa ärge minge, jätate seal hinge!“ on nutimäng, milles on 13 küsimust selle kohta, mida inimesed loodused kõige enam kardavad. Mäng sobib iseseisvalt mängimiseks alates 7. klassist, kuid õpetaja abil ka noorematele huvilistele.Mäng ei ole seotud kindla rajaga. Sinu enda loodud liikumistrajektoori pikkuseks tuleb orienteeruvalt 1,3 km. Mängu kestus on umbes 45 min.
Kasutajanimi: loodushirm
Parool: 2022

 • Nutikas matkasell Nutimäng, kus saad panna proovile oma teadmised RMK-st, matkatarkustest ja –võimalustest ning Eesti loodusest. Mängu 10 punkti läbimiseks kulub umbes 45 minutit ja 1,2 km. Mäng on sobiv mängimiseks alates 5. klassist
Kasutajanimi: nutisell
Parool: 2022

 • Liigume looduses 2024 - meie RMK-s soovime, et rohkem inimesi leiaks tee liikumise ja looduse juurde. Kuna metsaõhk on eriti tervistav, siis kutsume kõiki end liigutama mõnele meelepärasele metsarajale või pargiteele.
Kasutajanimi: Liikumislust
Parool: 6290

Nutimängud kodus 

Nutiviktoriinid, mida saab mängida kodust lahkumata. Mängimiseks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp ja sisesta mängu juures olev kasutajanimi ja parool:

 • Aasta puu – KUUSK - 2020 aasta puule kuusele pühendatud mäng.
Kasutajanimi: kuusk
Parool:
2020

 • Pähni metsaõpperajal – mängult!
Kasutajanimi: RMK2025
Parool: 1286

 • Kes meil metsas elavad? - Kui hästi tunned Sina meie looduse tavalisi asukaid? Kas mäletad veel rahvasuus käibel olnud nimetusi ja tunned loomade elutegevuse märke? Proovi järele!
Kasutajanimi: Metsaelanik
Parool: 1209

 • Looduskaitse juubelimäng - Eesti looduskaitse on jõudnud väärikasse ikka, tähistades oma 110. sünnipäeva. Oma ajaloo jooksul on looduskaitse Eestis näinud nii mõndagi. Mõned põnevamad nopped leiad mängides looduskaitse juubelimängu!
Kasutajanimi: Vaika
Parool: 1910

 • Seikle Laiksaares, nutikalt - Selle mänguga saab tutvust teha Laiksaare loodusrajaga seonduvate liikidega, samuti on mõned küsimused ka selle piirkonna ja ajaloo kohta. Head nuputamist!        
Kasutajanimi: Metspipar
Parool: 1925

 • Kablis, Liivi lahe kaldal - Seda nutimängu mängides saad tutvust teha Kabli kandiga ja lahendada erinevaid ülesandeid sealse looduse kohta.                              
Kasutajanimi: Markus
Parool: 1861

 • Linnu laulu lugu - nüüd on sul hea võimalus kontrollida oma teadmisi sellest, kui hästi tead meil pesitsevaid linde ja tunned neid laulu järgi.
  Lisaks küsimusele, millel on valikvastused, saad kuulata ka selle linnu laulu või häälitsust (vajuta küsimuse kohal olevale kolmnurgale).                              
Kasutajanimi: Metsvint
Parool: 1221

 • Metsamuusika - tere tulemast nutikalt mängima ja tutvust tegema 12 Eesti põlispuu ja põõsaga. Igast õigest vastusest leiad 1 tähe, millest saad mängu lõpus kokku lugeda lahendsõna. Head nutikat nuputamist!                                
Kasutajanimi: Tammepuu
Parool: 2021