Nutimängud looduses 

Looduses on alati midagi uurida, õppida ja avastada. Tavapärastele jalutuskäikudele lisaks on RMK loonud mitmetele õppe- ja matkaradadele võimaluse panna oma teadmised mänguliselt proovile või avastada lausa midagi uut.
Nimelt on loodud teatud radadele nutimängud, mis suunavad märkama ning veelgi sisukamalt aega veetma.
Mängimiseks on vaja Play poest või App Store-st alla laadida Loquizi äpp, sisestada kasutajanimi ja parool, mille leiad nutimänguga varustatud raja algusest ning saad asuda mängima. Radade nimekiri on pidevalt täienemas.

Nutimängudega objektid:

Harjumaa ja Järvamaa 
Läänemaa
Pärnumaa
Saaremaa ja Hiiumaa
Viljandimaa
Võrumaa
Põlvamaa
Jõgevamaa ja Tartumaa
Ida - Virumaa
Lääne - Virumaa

Nutimängud kodus 

Nutiviktoriinid, mida saab mängida kodust lahkumata. Mängimiseks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp ja sisesta mängu juures olev kasutajanimi ja parool:

 • Aasta puu – KUUSK - 2020 aasta puule kuusele pühendatud mäng.
Kasutajanimi: kuusk
Parool: 2020
 • Pähni metsaõpperajal – mängult!
Kasutajanimi: RMK2025
Parool: 1286
 • Kes meil metsas elavad? - Kui hästi tunned Sina meie looduse tavalisi asukaid? Kas mäletad veel rahvasuus käibel olnud nimetusi ja tunned loomade elutegevuse märke? Proovi järele!
Kasutajanimi: Metsaelanik
Parool: 1209
 • Nutikas sõnasepp - Mäng, milles saad panna proovile oma nutikuse, vanasõnaosavuse, tähelepanu ja täpsuse. Mängi ja saa teada meie vanavanemate kõnepruuki sajandeid tagasi!
Kasutajanimi: vanasonad1
Parool: 3030
 • Looduskaitse juubelimäng - Eesti looduskaitse on jõudnud väärikasse ikka, tähistades oma 110. sünnipäeva. Oma ajaloo jooksul on looduskaitse Eestis näinud nii mõndagi. Mõned põnevamad nopped leiad mängides looduskaitse juubelimängu!
Kasutajanimi: Vaika
Parool: 1910
 • Seikle Laiksaares, nutikalt - Selle mänguga saab tutvust teha Laiksaare loodusrajaga seonduvate liikidega, samuti on mõned küsimused ka selle piirkonna ja ajaloo kohta. Head nuputamist!        
Kasutajanimi: Metspipar
Parool: 1925
 • Kablis, Liivi lahe kaldal - Seda nutimängu mängides saad tutvust teha Kabli kandiga ja lahendada erinevaid ülesandeid sealse looduse kohta.                              
Kasutajanimi: Markus
Parool: 1861
 • Linnu laulu lugu - nüüd on sul hea võimalus kontrollida oma teadmisi sellest, kui hästi tead meil pesitsevaid linde ja tunned neid laulu järgi.
  Lisaks küsimusele, millel on valikvastused, saad kuulata ka selle linnu laulu või häälitsust (vajuta küsimuse kohal olevale kolmnurgale).                              
Kasutajanimi: Metsvint
Parool: 1221
 • Metsamuusika - tere tulemast nutikalt mängima ja tutvust tegema 12 Eesti põlispuu ja põõsaga. Igast õigest vastusest leiad 1 tähe, millest saad mängu lõpus kokku lugeda lahendsõna. Head nutikat nuputamist!                                
Kasutajanimi: TAMMEPUU
Parool: 2021