Hinni kanjon

Võrumaa, Haanja looduspark
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Hinni kanjon on 15-20 meetri sügavune sälkorg. See suursugune Devoni liivakivi loodusmälestis on oma sügavuse tõttu Eestis ainulaadne. Pole teada teisi sügavaid liivakivikanjoneid. Kanjoni pikkus on u 200 meetrit, laius ülesvoolu minnes 6-10 meetrit, mis kitseneb kiiresti 3 m laiuseks. Kanjonile lisavad erilisust risti-rästi mahalangenud puud ning väike allikakoobas. Allikaveel on rahvajuttude põhjal raviv ning noorendav mõju. Kitsasse ning järsuveerulisse kanjonisse pääsemiseks on sinna rajatud laudtee ja trepid.
Telefon+372 501 9564
E-post info.pahni@rmk.ee
Objekti tüüpMuu
VarustusKülastusobjektil on trepid, purded, laudteed, piirdeaed, tõkkepuu, istepingid, 1-kohaline kuivkäimla, infotahvlid
Matkavõimalus Kanjonit läbib Rõuge ürgoru matkarada (10 km).
VaatamisväärsusedDevoni liivakivi loodusmälestis, sälkorg, palumets, Rõuge ürgoru matkarada (10 km), allikas.
Lisainfo
PiirangudKanjon asub Haanja looduspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
FailidHinni kanjoni trükis on välja antud Keskkonnaameti poolt 2012. a. Lae PDF
AsukohtNursi küla, Rõuge vald, Võrumaa. Objekt nr 16 looduspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetus1. Sõita Võrust Valga suunas (tee nr 67) 8 km kuni paremat kätt on suunaviit "Rõuge 8 km". Keerata vasakule Rõuge suunas ja sõita otse 6,5 km kuni vasakut kätt on suunaviidad "Hinni kanjon 3 km", "Nursi 4,5 km". Keerata paremale ja sõita otse edasi 3 km kuni paremat kätt näitab suunaviit "Hinni kanjon 400 m". Keerata vasakule ja sõita otse edasi kuni jõuate parkimistaskusse. Sealt suunavad külastusobjekti juurde  suunaviidad.                                                          
 2. Sõita Võrust Valga suunas (tee nr 67) 13 km kuni jõuate Nursini. Peale seda paremat kätt näitab suunaviit vasakule "Rõuge 5 km". Keerata vasakule ja sõita 1,5 km otse edasi kuni vasakut kätt on suunaviit "Hinni kanjon 400 m". Keerata paremale ja sõita otse edasi parkimistaskusse.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.76521
pikkuskraad: 26.87915
L-EST 97 x: 6406263.8 y: 671333.6