Norra mõisa matkarada (1,2 km)

Järvamaa, Norra mõisa park
Matkarada on ajutiselt suletud.
Alates 6.aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Telefon+372 676 7495
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedTee laiendus suure infotahvli juures Norra allikajärve ääres (2 autot).
Varustus1 suur infotahvel, 5 silda, 1 viit, 1 väike infotahvel
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedNorra mõisa park koos vääriselupaigaga, Norra allikajärv, Norra oja, ainulaadne kinnikasvav kanalitesüsteem
Talvine kasutusJuurdepääsutee lumest lahti lükatud, matkarajal lumetõrjet ei teostata.
LisainfoRada algab ja lõpeb infotahvli juures, mis asub Norra allikajärve ääres. Aega raja läbimiseks kulub keskmiselt 30 minutit. Matkarajal tohib liikuda ainult jalgsi ja koer peab olema rihma otsas. Palume kindlasti püsida ainult ettevalmistatud rajal, pinnas on tallamisõrn. Veerohkel perioodil võib olla rada läbimatu. Prügi tuleb endaga kaasa võtta.
PiirangudTelkimine ja lõkke tegemine ei ole lubatud (selleks ettevalmistatud kohti ei ole), va telkimine ja lõkke tegemine õuemaal, kui selleks on maaomaniku luba. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks ja maastikusõidukiga sõitmiseks tuleb luba taotleda kaitseala valitsejalt (Keskkonnaametist).
Kaitse-eeskiri

 

AsukohtJärva vald, Järvamaa
Kohalesõitmise õpetusTallinn-Tartu maanteel Mäeküla ristist keerata Koeru peale (viit "Koeru 34 km"). Vahetult enne Koeru alevikku keerab tee paremale (viit "Norra-Oostriku allikad 7 km"). Sõita 3 km ning keerata paremale (viit "Endla looduskaitseala 4 km"). Sõita Norra - Jõeküla teel ca 1 kilomeetrit ning peale Norra mõisa pargis asuvat allikajärve asub infotahvel, kust algabki matkarada.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.902088
pikkuskraad: 26.040922
L-EST 97 x: 617610 y: 6530998