Nigula raba õpperada (edasi-tagasi 6 km)

NUTIMÄNG – Nigula raba õpperajal käies on võimalik mängida nutimängu „ Nigula raba seiklus“. Mängides saad sellest rabast kindlasti rohkem uusi teadmisi.

Selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquizi äpp. Mängimiseks vajalikud juhtnöörid, paroolid ja QR koodi leiad Nigula raba õpperaja parklas olevalt infostendilt.


Lustakat seiklemist ja mängimist!

Mängu on võimalik mängida ka inglise keeles.
Vaata ka teisi nutimänge

Nigula raba asub Nigula looduskaitsealal, mis võeti kaitse alla juba 1957. aastal. Raba tekkis järve soostumisel, domineeriv on lageraba. Nigula soostikku ilmestavad soosaared ehk peaksid, mis on kunagiste järvede vahelise voorja künnise kõrgemad osad.
Raba lääneservas asub reliktjärvena Nigula järv, selle veerest algav edasi-tagasi 6 km pikkune õpperada kulgeb mööda lageraba kuni kõige suurema rabasaareni – Salupeaksini. Seal kasvav salumets on jäänuk soojast ja niiskest kliimast 5-6 tuhat aastat tagasi. Rajale jäävad vaatetorn ja ka madal platvorm, kust on hea jälgida rabaelanike toimetamisi.
Telefon +372 505 8242
E-post info.kabli@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParklas kohti 10 autole
VarustusParklas on infotahvel, käimla ja katusega laud-pink. Vaatlustorn ja madal vaateplatvorm asuvad raja servas, Salupeaksil  on puhkekoht koos infotahvliga.
Matkavõimalus Jalgsi
Marjad-seenedJõhvikad, pohlad
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudAlal ei tohi ujuda ega väljaspool õpperada liikuda. Tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtHäädemeeste vald, Pärnumaa
Objekt nr 8 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tallinn-Pärnu-Ikla mnt Pärnust 9,2 km Ikla suunas ja keerata vasakule Valga-Uulu mnt-le ning sõita 19,5 km. Pöörata paremale Tõitoja-Häädemeeste mnt-le ja sõita 12,5 km. Seejärel pöörata vasakule Tali suunas, sõita 6,5 km ja pöörata paremale Tuuliku-Massiaru teele. Sõita veel 8 km, seejärel pöörata matkaraja suunaviida juurest paremale ja minna parklast jala edasi umbes 60 m.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.006956
pikkuskraad: 24.714066
L-EST 97 x: 6429734 y: 542215