Nigula raba õpperada (edasi-tagasi 6 km)

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Nigula raba asub Nigula looduskaitsealal, mis võeti kaitse alla juba 1957. aastal. Raba tekkis järve soostumisel, domineeriv on lageraba. Nigula soostikku ilmestavad soosaared ehk peaksid, mis on kunagiste järvede vahelise voorja künnise kõrgemad osad.
Raba lääneservas asub reliktjärvena Nigula järv, selle veerest algav edasi-tagasi 6 km pikkune õpperada kulgeb mööda lageraba kuni kõige suurema rabasaareni – Salupeaksini. Seal kasvav salumets on jäänuk soojast ja niiskest kliimast 5-6 tuhat aastat tagasi. Rajale jäävad vaatetorn ja ka madal platvorm, kust on hea jälgida rabaelanike toimetamisi.
Telefon +372 505 8242
E-post info.kabli@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedParklas kohti 10 autole
VarustusParklas on infotahvel, käimla ja katusega laud-pink. Vaatlustorn ja madal vaateplatvorm asuvad raja servas, Salupeaksil  on puhkekoht koos infotahvliga.
Matkavõimalus Jalgsi
Marjad-seenedJõhvikad, pohlad
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Lõkkepuud on olemas.
PiirangudAlal ei tohi ujuda ega väljaspool õpperada liikuda. Tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtHäädemeeste vald, Pärnumaa
Objekt nr 8 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tallinn-Pärnu-Ikla mnt Pärnust 9,2 km Ikla suunas ja keerata vasakule Valga-Uulu mnt-le ning sõita 19,5 km. Pöörata paremale Tõitoja-Häädemeeste mnt-le ja sõita 12,5 km. Seejärel pöörata vasakule Tali suunas, sõita 6,5 km ja pöörata paremale Tuuliku-Massiaru teele. Sõita veel 8 km, seejärel pöörata matkaraja suunaviida juurest paremale ja minna parklast jala edasi umbes 60 m.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.00699
pikkuskraad: 24.71407
L-EST 97 x: 6429738.1 y: 542215.9