Otepää looduspark

Otepää looduspark hõlmab 232 km² künklikku ja järvederikast ala Valgamaa kirdeosas, olles oma territooriumi ulatuselt suurim maastikukaitseala Eestis.
Looduspargi rikkuseks on kõrgustikule iseloomulikud mitmekesised ja omapärased maastikud. Looduspargi alale jäävast 65 järvest ja järvekest suurimat, käänulise kaldajoone ning viie metsase saarega Pühajärve (286 ha), peetakse üheks Eesti kauneimaks järveks. Pühajärve lähistel kasvab ka looduspargi silmapaistvaim põlispuu - Pühajärve Sõjatamm.
Ala kuulub 2004. aastast Natura 2000 linnu- ja loodusalade hulka.

Lugupeetud külastaja,

käimas on RMK Tartu-Valga külastusala külastuskorralduskava koostamine. Tartu-Valga külastusala külastuskorralduskava käsitleb RMK külastuskorraldusliku tegevuse põhimõtteid ja arengusuundasid Kiidjärve-Kooraste puhkealal, Tartu-Jõgeva puhkeala lõunaosas, Otepää looduspargis, Alam-Pedja looduskaitsealal ja Peipsiveere looduskaitsealal. Kava töömaterjalid, ettepanekute esitamise vorm ja kontaktisikud võimalike ettepanekute edastamiseks on leitavad: Tartu-Valga külastusala külastuskorralduskava

Asukoht
Valgamaa
Magnet
Künklik reljeef, veekogud, salu- ja laanemetsad, väikesepindalalised liigirikkad madalsood, kaitsealused üksikobjektid (Pühajärve Sõjatamm, Trepimäe tamm, Tsuura kuusk, Märdi korgipuud jne)
Teave
RMK Kiidjärve külastuskeskus

+372 676 7122

info.kiidjarve@rmk.ee
Külastuse korraldaja
RMK
Kaitseala valitseja
Keskkonnaamet, tel.+372 680 7438, e-post info@keskkonnaamet.ee
Lisainfo
Otepää looduspark
Piirangud külastajatele
Otepää looduspargis kehtivate piirangute kohta loe siit.
FailidPühajärve ümbruse matkaradade trükis välja antud Keskkonnaameti poolt 2012. aastal. Lae PDF.
Ürituse korraldamineÜle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.

Siin asuvad:

Lõkkekoht Kiigemäe lõkkekoht, Kooliranna lõkkekoht, Pilkuse lõkkekoht, Harimäe lõkkekoht
Matkarada Pühajärve matkarada (14 km), Murrumetsa matkarada (3,5 km), Pühajärve tunnetusrada (1,5 km), Apteekrimäe metsarada (4 km)
Muu Väikse Munamäe allikas ja Kalevipoja kivi
Vaatetorn Harimäe vaatetorn