Murrumetsa matkarada (3,5 km)

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Murrumetsa rada kulgeb läbi Pühajärve pargi Murrumetsa ja tagasi. Rada on 3,5 km pikkune ja selle läbimiseks kulub ca 1-1,5 tundi. Rada on soovitav läbida jalgsi. Rada algab Pühajärve puhkekeskuse parklast, Otepää-Kääriku maantee äärest. Rajal saab eesti-inglise- ja soomekeelsete tekstidega infotahvlite kaasabil õppida tundma Otepää metsade ja kultuurmaastiku linde-loomi-taimi.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedPühajärve SPA Puhkekeskuse parklas.
VarustusRajal on märjemates kohtade laudteed, ojade ületamiseks sillad, infotahvlid. Raja kaugemas otsas Angunina 1 lõkkekoht, kus on kaetud lõkkease, varjualune, laud-pingid, käimla ja trepp.
Telkimisvõimalus Angunina 1 lõkkekohas lubatud paigaldada 2 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus Rajalt on võimalik suunduda ka 14 km pikkusele ümber Pühajärve kulgevale Pühajärve matkarajale.
VaatamisväärsusedPühajärve Sõjatamm, Pühajärv, metsad, maastikud.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudTutvu kaitse-eeskirjast tulenevate piirangutega siin, vajadusel küsi  lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
FailidRaja trükis välja antud Riikliku Looduskaitsekeskuse poolt 2007. a.
Lae PDF.
AsukohtRada asub Pühajärve külas Otepää vallas ja kulgeb Pühajärve Sõjatamme juurest Murrumetsa ja tagasi.
Kohalesõitmise õpetusOtepää valgusfoori ristist sõita mööda Otepää-Kääriku-Kurevere teed (tee nr 23195) Kääriku suunas kuni Pühajärve puhkekeskuse parklani. Parklast minna otse järve suunas minevat jalgteed mööda umbes 150 m kuni kergliiklusteeni (ratta ja rolleri tee), sealt keerata paremale. Minna mööda sporditeed veel 320 m, matkaraja algus on tee ääres.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.045866
pikkuskraad: 26.457746
L-EST 97 x: 6436502.2 y: 645113.9