Saunja õpperada (1,2 km)

Läänemaa, Silma looduskaitseala
NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Edasi-tagasi kulgev õpperada lookleb noore männimetsa all ja kadastikes ning jõuab välja lahe ääres asuva Saunja vaatetornini. Rände ajal näeb siin tuhandeid linde: luiged, lagled, haned, vardid, pardid, sookured, sõtkad ja laugud; palju kosklaid, pütte ja haigruid. Tõeline linnuparadiis!
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalused2 suurele bussile või 10 autole parkimistaskus
VarustusRajal asub 6 infotahvlit ja  raja lõpus on vaatetorn (asub eramaal).
Matkavõimalus Edasi-tagasi rada
VaatamisväärsusedRannaniidud, jäänukjärved
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudÕpperada asub Silma looduskaitsealal. Harrastuslik kalapüük on siin lubatud kalastuskaardi alusel 01.07-28.02. Sihtkaitsevööndi veealal on lubatud sõita mootorita ja elektrimootoriga ujuvvahendiga, muu mootoriga ujuvvahendiga on lubatud sõita 01.11-31.03. Jalgratastega ja mootorsõidukiga liiklemine väljaspool selleks ette nähtud teid ja radu on keelatud. Telkimine ja lõkke tegemine lubatud vaid selleks ettevalmistatud ja tähistatud  kohtades. Silma LKA kaitse-eeskirjaga saad tutvuda siin.
Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 662 5999.
AsukohtSaunja küla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Keila-Haapsalu mnt Saunja bussipeatuseni, kust keerata paremale (suunda näitab Silma õpikoja teeviit). Sealt sõita 2 km kuni parkimiskohani.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.989838
pikkuskraad: 23.647804
L-EST 97 x: 6539037 y: 479753