Kisejärve matkarada (6 km)

Eesti metsades on suur tuleoht! Alates 24. maist kehtib tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal ning sellega keelatakse looduses suitsetamine ning mootorsõiduki kasutamine. Päästeamet palub hoiduda lõkke tegemisest ja grillimisest looduses. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
Kisejärve matkaraja 6 km pikkune teekond pakub võimalust tutvuda järvederohke maastiku ja selle kujunemislooga. Matkarada kulgeb ümber sopilise ja poolsaartega ääristatud Kisejärve, möödub Luikjärvest ja juhatab haruldaste vetikate poolest kuulsa Pahijärve äärde. Rada möödub ka tuntud Nopri meierei karjamaadest.
Telefon +372 501 9564
E-post info.pahni@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkla raja alguses
VarustusRaja alguspunkt asub Tsiistre-Misso-Rammuka teel asuvast Hürsi bussipeatusest 1,5 km lääne pool. Külastajatele on kasutada 1 lõkkekoht. Rada on tähistatud puidust suunavate viitadega ja infotahvlitega ning osaliselt kaetud laudteega.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedMaalilised järved, vanad hobuteed, kopra tegutsemisjäljed
Suvine hooldus Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
Hooldussagedus: 1 kord kuus
Lisainfo
Piirangud Matkarada asub Kisejärve maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
FailidKisejärve maastikukaitseala trükis rajakaardiga (PDF 5,23MB)
AsukohtVastseliina vallas, Võrumaal.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Võru-Luhamaa mnt (tee nr 2, E263) Vastseliina suunas umbes 19 km ja keerata paremale Vastseliina asulasse. Sõita mööda tuletõrjedepoost, üle silla ristmikuni, kust keerata vasakule ja seejärel sõita otse mööda asfaltteed 6,8 kilomeetrit, kuni jõuate Järvsaare bussipeatuse juures olevale teelahkmele. Teelahkmel keerata paremale ja sõita otse 4,2 km Tsiistre bussipeatuse ja külani. Tsiistres keerata vasakule ja sõita 2,6 km kuni Hürsi bussipeatuseni, kust tuleb keerata paremale. Sõita otse edasi 500 m, kuni saab keerata vasakule ja seejärel sõita veel otse 700 m. Seejärel keerata vasakule ja sõita otse lautade vahelt läbi. Pärast lautasid tuleb ristmik, kust keerata vasakule (vasakule jääb ka talumaja). Sõita 100 m otse ja seejärel keerata paremale, kust sõita 100 m edasi. Tee ääres on vasakut kätt matkaraja parkla ja infotahvel. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.64273
pikkuskraad: 27.19448
L-EST 97 x: 6393467.4 y: 690728.9