Hirmuste telkimisala

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Hea külastaja! Eesti metsades püsib väga suur tuleoht. Erakordselt kõrge on tuleoht Järva-, Viljandi-, Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaal. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades! Tuleohu kohta täpsemat infot vaata: ilmateenistus.ee/tuleohukaart
Kauni liivarannaga telkimiskoht mere ääres männimetsa varjus. Mõnus paik nautimaks õhtust päikeseloojangut merre.
Telefon+372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpTelkimisala
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused10 sõiduautole või 3 väikebussile telkimisala servas ja suure varjualuse ees kruusakattega parklas
VarustusParkla, infotahvlid Hiiumaa puhkeala, Hirmuste telkimisala ja -õpperaja kohta. Kuivkäimla, 4 kaetud lõkkeaset ja katusega pink-lauda, 1 suurem varjualune 4 pink-lauaga, grillalus - kasuta seal ainult kaasavõetud grillsütt või matkapliiti.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus Telkimisala naabruses kulgeb 1,3 km pikkune Hirmuste õpperada.
VaatamisväärsusedVanad kuuse- ja männimetsad oma liigirikkuse ja mitmekesisusega, mille ilu saab nautida telkimisalalt algaval Hirmuste õpperajal.
Marjad-seenedMustikad ja seened
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudTelkimisala asub Kõpu looduskaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtHirmuste küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond
Objekt nr 26 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusKõpust Ristna poole sõites keerata Suurepsi bussipeatusest paremale ja hoida ristmikul vasakule. Hirmuste külavahele jõudes suunab viit telkimisalale.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.941145
pikkuskraad: 22.131637
L-EST 97 x: 6535058 y: 392452