Leemeti matkarada (2+3 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Suurepärast koormust pakkuv tõusude ja langustega  matkarada on läbitav 2 ja 3 km ringina. Suvel metsalooduse nautimist võimaldav rada sobib talvel suurepäraselt suusamõnude nautimiseks. Rada on  korralikult tähistatud ja sobib ka võistluste pidamiseks.  Pärast jalutuskäiku või sportimist saad pidada pikniku Leemeti metsaonnis.
Telefon+372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedSõidutee ääres
VarustusRaja alguses on Leemeti metsaonn ning infotahvel raja skeemi ja legendiga.
Telkimisvõimalus Leemeti metsaonni juures
Kattega lõkkekoht Leemeti metsaonni juures
Matkavõimalus Jalgsi
VaatamisväärsusedRajal võib imetleda jääajajärgseid luitenõlvu ja nendevahelisi soiseid nõgusid.
Marjad-seenedMustikad, pohlad, seened
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudRada asub osaliselt Tihu looduskaitsealal Leemeti sihtkaitsevööndis. Tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtLeemeti küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond
Objekt nr 34 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Puski-Emmaste teelt 1,2 km Lelu poole. Matkaraja algus asub vasakul pool vahetult sõidutee ääres. Suunda näitab ka viit ja tee peale on näha metsaonn.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.872495
pikkuskraad: 22.468378
L-EST 97 x: 6526922 y: 411657