Ristna külastuskeskus

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
NUTIMÄNGUD – lisaks looduselamuse hankimisele on soovijail võimalus Ristna õpperada läbida mängides.
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquize äpp. Mängu „Ristna põlismetsarada“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Ristna külastuskeskuse ukselt. Samasugune mäng on ka Kaleste õpperajal.
Vaata ka teisi nutimänge.

Ristna külastuskeskuse leiab Hiiumaa puhkeala kaugemast sopist Kõpu poolsaarel laiuvate metsade keskelt Kalana külast. Rohkem kui sajandivanuse endise metsavahikoha leiab nii matkasell kui ka autoga reisija kohe maantee äärest lihtsa vaevaga. Abihoone kõrval asub Metsavahi bussipeatus. Kõik matkasellid, puhkajad ja muud huvilised on oodatud infot saama või niisama ringi vaatama, jalga puhkama ja õuel piknikku pidama. Peamajas saab uudistada vahetuvaid näitusi, nuputada, mängunurgas mängida ja meisterdada või mõnd loodusfilmi vaadata. Abihoones ootavad põnev väljapanek „ Mere kaubamaja“ ja Kõpu poolsaare loodusväärtuste tutvustus. Jalutades keskuse õuel saad tutvust teha kohalike looduslike maitsetaimedega ja samast suunduda õpperajale tutvuma metsandusliku pärandi ja põlismetsa eluga. Kohapeal kasutamiseks on keskuse määrajad ja kogud. Keskuses on tasuta Wifi. Infopunktist saad teavet looduses liikumise ja puhkevõimaluste osas riigimetsas. Keskusel on lai õppeprogrammide valik, mis pakub võimalusi nii iseseisvaks kui ka juhendatud tegevusteks.
TelefonEvelyn Pähn, teabejuht
+372 676 7499, +372 523 8697
E-post info.ristna@rmk.ee
Lahtiolekuajad01.05 - 31.08 E-P 10.00-18.00
01.09 - 30.09 K-R 11.00-16.00
                      L-P 10.00-18.00
01.10 – 30.04 K-R 11.00-16.00
Muul ajal palume külastussoovi eelnevalt kokku leppida. Olete oodatud!
Objekti tüüpKülastuskeskus
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused10 autole või 2 suurele bussile külastuskeskuse parklas
Varustus
  • soodusprogrammid üldhariduskoolidele ja lasteaedadele talvel, kevadel ja sügisel
  • tasulised loodusõppeprogrammid
  • teabematerjalid ja info Hiiumaa ning teiste RMK puhkealade kohta (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • võimalik tutvuda näituste ja keskuse teabekoguga
  • telkimisvõimalus, 1 kaetud ja 1 lahtine lõkkease õuealal
  • soojal ajal võimalus kasutada ka väliõppeklassi, mis mahutab kuni 20 inimest ja on sobiv mitmesuguse käelise tegevuse tarbeks
  • metsa- ja loodusteemalised üritused
  • võimalik rentida saali või külastuskeskust loodusteemaliste ürituste tarbeks; saal kuni 3 tundi 15 EUR/tund, külastuskeskus üks ööpäev kuni 20 inimest 100 EUR, koos saunaga 130 EUR
  • kaardimakse võimalus
Näitused:
  • Mere kaubamaja 
Mereprügi ja prügistatuse mõjusid tutvustav näitus külastuskeskuse abihoones.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht on
Vesi Joogivesi maja küljes olevast veekraanist (aastaringselt).
Matkavõimalus Ristna õpperada 1,5 km
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arvKülastuskeskuses on ööbimiskohti 20 inimesele, voodipesu palume endal kaasa võtta. Köök on varustatud elektripliidi, mikrolaineahju ja külmikuga. Kohvimasin, veekeetja. Toidunõud 20 inimesele, potid-pannid.
VaatamisväärsusedKülastuskeskuse juures saad tutvuda metsandusliku pärandkultuuriga ja kiigata tõelisse põlismetsa. Külastuskeskusest lühema või pikema matka kaugusele jäävad Kõpu poolsaare tuletornid, Ristna kaitserajatised ja Kalana sadam. Paar kilomeetrit läbi metsa ja põhjaranniku kaunid liivarannad laiuvad su ees.
Suvine hooldusHooldussagedus: pidev
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtKalana küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond 92230
Objekt nr 27 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusKülastuskeskus asub Kõpu-Ristna tee ääres, Kõpust 8 km Ristna poole. Külastuskeskuse ees on Metsavahi bussipeatus.    
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.925103
pikkuskraad: 22.093300
L-EST 97 x: 6533334 y: 390195