Tõrvanina õpperada (4 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Tõrvanina õpperada kulgeb Tareste maastikukaitseala vaheldusrikkas maastikus, läbides mitmesuguseid metsakooslusi. Punaste värvimärgistega tähistatud 4 km pikkuse raja äärde jääb nii väikesi soolapikesi kui liivaluiteid, aga ka Tareste laht ja roostik ning militaarset pärandit II maailmasõja päevilt. Raja infotahvlid tutvustavad külastajale kohalikku taimeriiki ja Tareste lahe linnustikku. Rada läbib kaitsealuste taimeliikide kasvukohti ning nahkhiirte elupaiku.
Suve teises pooles ja sügisel tasub rajale minnes käevangu võtta ka marja- või seenekorv. Raja ääres leidub mustikaid ja pohli, seenelise saagiks on nii pilvikud, riisikad kui puravikud.
Telefon +372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Talvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused Kruusakattega piirdega parkla õpperaja alguses mahutab kuni 10 sõiduautot ja 2 suurt bussi. Võimalik on parkida ka naabruses asuvas Tõrvanina telkimisala parklas.
Varustus Suur infotahvel raja alguses, rajal 13 kooslusi ja elustikku tutvustavat huviinfotahvlit. 2 sooplatvormi, sild üle Tareste oja, linnuvaatlusplatvorm Tareste lahe ääres. DC kasutamise võimalus Tõrvanina telkimisalal.
Kattega lõkkekoht Tõrvanina telkimisalal
Vesi Joogivesi tuleb endal kaasa võtta.
Matkavõimalus Kaheksakujuline rada algab ja lõppeb samas punktis ja on läbitav ka osaliselt.
Vaatamisväärsused Tareste maastikukaitseala vaheldusrikas maastik, Tareste laht, roostik ja rannakarjamaa.
Marjad-seenedMustikad, pohlad, puravikud, riisikad jt.
Talvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus (matka- ja õpperadu lumest ei puhastata).
Lisainfo Õpperada lõikub Hiiumaad läbiva matkateega, mistõttu tuleb olla tähelepanelik märgistuse jälgimisel õpperajaga ühistel lõikudel. Õpperada on tähistatud punaste värvimärgistega. Tuld teha ja telkida tohib vaid Tõrvanina telkimisalal.
Piirangud Rada kulgeb suures ulatuses vääriselupaikades ja Tareste maastikukaitsealal. Kinni tuleb pidada kaitse-eeskirjaga kehtestatud nõuetest ja piirangutest. Tutvu kaitse-eeskirjaga siin.
Asukoht Tahkuna poolsaar, Hiiumaa vald, Hiiu maakond. Objekt nr 14 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetus Kärdla - Kõrgessaare maanteelt (liikudes mööda teed nr 80) keerata Lehtma poole. Kärdla - Lehtma tee (tee nr 82) 8. kilomeetril keerata paremale (viit RMK Tõrvanina) ja sõita kuni parklani.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.039257
pikkuskraad: 22.685617
L-EST 97 x: 6545227 y: 424549