Taevaskodade matkarada (3 km)

Paljandite läheduses on viibimine KEELATUD – VARINGUOHT!
Alates 6.aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada on sobiv metsapuhkuseks koos ilusate vaadete ja rohkete treppidega. Osa rajast sobib ka liikumispuuetega inimestele. See 3 km tähistatud ringikujuline matkarada juhatab teelolija maalilistele paljanditele  ja loodusjõudude ürgsete vaadeteni ning lisaks legendide, muistendite ja filmi maailma.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimine kuni 30 autole.
VarustusMatkarajal infotahvlid, järsakupiirded, sillad, trepid
Telkimisvõimalus Lähim võimalus telkida ja lõket teha on Suurest Taevaskojast jalgsi liikudes umbes 1 km kaugusele jäävas Otteni lõkkekohas.
Invavõimalus Ratastooli ja lapsevankriga võimalik liikuda mööda kruusakattega teid kuni Väikese Taevaskojani.
Matkavõimalus Saesaare paisu juurest kulgeb Ahja jõe mõlemal kaldal Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve 11,8 km pikkune matkarada ja Suurest Taevaskojast saab matkata Otteni vesiveskini ja jõe teiselt kaldalt Taevaskotta tagasi. Samuti kulgeb läbi Taevaskodade RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.
VaatamisväärsusedSuur Taevaskoda, Väike Taevaskoda, Emaläte, Neitsikoobas, Salakuulajakivi, Savimägi, Ahja jõgi. Ca 4 km kaugusele jääb RMK Kiidjärve külastuskeskus.
Marjad-seenedMustikad, seened
Talvine kasutusTee parklani ja parkla lahti lükatud, matkarajal lumetõrjet ei teostata.
LisainfoEmalätte juurest ülesminev trepp on remonditud ja külastajatele avatud. Tugeva tuule ja vihmaga seda rajalõiku kasutades palume olla ettevaatlikud, kuna võib esineda varinguoht.
Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
Pakume juhendatud retkesid gruppidele, palume eelnevalt kokku leppida telefonil 676 7122 või info.kiidjarve@rmk.ee
PiirangudRada asub Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamine tuleb kooskõlastada Keskkonnaameti ja RMK-ga, tutvu vastava korraga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (+372 680 7438, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtPõlvamaal, Saesaare-Taevaskoja piirkonnas. Objekt nr 21 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu-Põlva mnt Põlva suunas, 6 km enne Põlvat keerata vasakule Taevaskoja suunas. Sõita Kanariku-Kiidjärve teed mööda (tee nr 18146) 3,5 km. Sõita läbi Taevaskoja asula, kuni enne Saesaare bussipeatust näitab paremale viit Taevaskotta. Sealt sõita veel umbes 400 m, kuni jõuategi Taevaskodade parklasse.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.115161
pikkuskraad: 27.047495
L-EST 97 x: 6445641 y: 679563