Taevaskodade matkarada (3 km)

Paljandite läheduses on viibimine ELUOHTLIK – VARINGUOHT!
NUTIMÄNG- kas tead millal väljub Neitsikoopast kuldjuukseline neitsi või mis on Salakuulaja kivi teine nimi? Kui tahad oma teadmised proovile panna, võta osa mängulisest nutimatkast!
Selleks lae alla Play poest või App Store-st QR-koodi lugemise rakendus, koodi leiad raja algusest infotahvlilt.
Mängus on võimalik osaleda ka virtuaalselt, kodunt väljumata, selleks lae alla fotode hulgast leitav QR-kood (esimene foto).

Vaata ka teisi nutimänge

Rada on sobiv metsapuhkuseks koos ilusate vaadete ja rohkete treppidega. Rajal on lubatud liikuda ainult jalgsi, osa rajast sobib ka liikumispuuetega inimestele. See 3 km tähistatud ringikujuline matkarada juhatab teelolija maalilistele paljanditele  ja loodusjõudude ürgsete vaadeteni ning lisaks legendide, muistendite ja filmi maailma.
Mistahes sõidukiga rajal liiklemine keelatud!
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimine kuni 30 autole.
VarustusMatkarajal infotahvlid, järsakupiirded, sillad, trepid
Telkimisvõimalus Lähim võimalus telkida ja lõket teha on Suurest Taevaskojast jalgsi liikudes umbes 1 km kaugusele jäävas Otteni lõkkekohas.
Invavõimalus Parklas 1 invakäimla. Ratastooli ja lapsevankriga võimalik liikuda mööda kruusakattega teid kuni Väikese Taevaskojani.
Matkavõimalus Jalgsi, mistahes sõidukiga rajal liiklemine keelatud! Saesaare paisu juurest kulgeb Ahja jõe mõlemal kaldal Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve 11,8 km pikkune matkarada ja Suurest Taevaskojast saab matkata Otteni vesiveskini ja jõe teiselt kaldalt Taevaskotta tagasi. Samuti kulgeb läbi Taevaskodade RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.
VaatamisväärsusedSuur Taevaskoda, Väike Taevaskoda, Emaläte, Neitsikoobas, Salakuulajakivi, Savimägi, Ahja jõgi. Ca 4 km kaugusele jääb RMK Kiidjärve külastuskeskus.
Marjad-seenedMustikad, seened
Lisainfo
PiirangudRada asub Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamine tuleb kooskõlastada Keskkonnaameti ja RMK-ga, tutvu vastava korraga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtPõlvamaal, Saesaare-Taevaskoja piirkonnas. Objekt nr 21 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu-Põlva mnt Põlva suunas, 6 km enne Põlvat keerata vasakule Taevaskoja suunas. Sõita Kanariku-Kiidjärve teed mööda (tee nr 18146) 3,5 km. Sõita läbi Taevaskoja asula, kuni enne Saesaare bussipeatust näitab paremale viit Taevaskotta. Sealt sõita veel umbes 400 m, kuni jõuategi Taevaskodade parklasse.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.115161
pikkuskraad: 27.047495
L-EST 97 x: 6445641 y: 679563