Laari metsanduslik õpperada (3 km)

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Laari lõkkekoha parklast saab alguse 3 km pikkune ringikujuline metsanduslik õpperada, mis sobib rahulikuks jalutuskäiguks nii lõkkekohas puhkajale, loodusnautlejale kui lemmikloomaga jalutajale. Rada on väga eripalgeline - kulgeb mööda metsateid ja   -radu läbi valgusküllaste männikute, salapärase kuusiku ja pilkupüüdva kaasiku, üle Lambiniidu ja -kraavi, mille ületamiseks on rajatud puidust sillakesed. Rajal "kohtub" ka kolme Eesti suurima kiskjaga.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedSõidutee ääres.
VarustusRada on tähistatud suunaviitadega ja punast värvi täppidega puudel, rajal olevad infotahvlid tutvustavad ümbritsevat loodust ning erinevaid metsamajandamise viise.
Kattega lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
VaatamisväärsusedEriilmelised metsad, kuklaste pesad
Marjad-seenedMustikad, pohlad, seened
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtPõlvamaal, Laari metsas, Tartu-Põlva maantee läheduses. Objekt nr 19 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetus Sõita mööda Tartu-Põlva mnt (tee nr 61) Põlva suunas. 2,9 km pärast Koorvere risti keerata vasakule metsateele ja sõita veel umber 1 km. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.109167
pikkuskraad: 26.990833
L-EST 97 x: 6444824 y: 676256