Sõnajala lõkkekoht

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Mõnus peatuspaik matkajale Sõnajala liivakivipaljandil, kust avaneb ilus vaade Ahja jõele. Ümbruses kasvab palju sõnajalgu, sellest on saanud paljand ka oma nime. 
Siinsed metsad pakuvad häid võimalusi ka omal käel metsasihtidel ja –radadel jalutamiseks ning sügisel marjade ning seente korjamiseks.
Parklast on võimalik suunduda nutimatkale, kus Sinu teejuhiks/giidiks on telefonis kuvatavad suunised. Matkal saad teadmisi ümbritseva looduse kohta, ka saad ennast proovile panna küsimuste äraarvamisel. Rada on ringikujuline, pikkus ca 2,3 km (kaart esimesel fotol). Juhised matka alustamiseks ja parooli leiab parklas olevalt infotahvlilt. Mõnusat matka!
Vaata ka teisi nutimänge
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla mahutab 10 sõiduautot.
VarustusKaetud lõkkease grillrestiga, laud-pink katusealusega, pingid, puukuur, käimla, järsakupiirded
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 5 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Vesi Tarbevett saab Ahja jõest, lähim joogivee saamise võimalus on RMK Kiidjärve külastuskeskuses (ca 650 m kaugusel).
Matkavõimalus Lõkkekohast möödub Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve matkarada ja RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee. Ka on võimalik suunduda 2,3 km pikkusele nutimatkale.
Marjad-seenedSeened
Lisainfo
PiirangudLõkkekoht asub Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtKiidjärve küla, Põlva vald, Põlvamaa. Objekt nr 15 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138) 4,6 km Akste suunas. 0,6 km pärast RMK Kiidjärve külastuskeskust keerata paremale metsateele. Sõita 200 m edasi, kuni paremat kätt jääb parkla, lõkkekoht on parklast näha.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.141994
pikkuskraad: 27.029257
L-EST 97 x: 6448585 y: 678363