Voorepalu Põrgurada (0,5 km)

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Mõnusaks jalutuskäiguks sobilik matkarada algab Voorepalu lõkkekoha vastast teiselt poolt maanteed ja kulgeb äärmiselt vaheldusrikkal maastikul, kus on mitmeid järske tõuse-langusi. Rajal on minevikusündmusi ja rahvapärimusi tutvustavad infoalused, raja kõrgeimas punktis on puhkamiseks laud ja pingid.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedLõkkekohas parkimistasku 2-le autole.
VarustusRajal on 7 infoalust, järskudel nõlvadel köispiirded, raja kõrgeimas punktis laud ja pingid.
Telkimisvõimalus Teisel pool maanteed asuvas Voorepalu lõkkekohas.
Lõkkekoht Kaetud lõkkease
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedLõkkekoha ja matkaraja vahelt kulgeb ajalooline Postitee. Vaheldusrikka maastikuga rajal Ristimänd ja mitmeid põnevaid paiku.
Marjad-seenedMustikad, seened
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtPõlvamaal, Voorepalu metsas, vana Tartu-Võru maantee (Postitee) ääres. Objekt nr 34 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu-Põlva mnt Põlva suunas kuni Voorekülani. Pärast Vooreküla keerata paremale Vooreküla-Puskaru mnt-le (tee nr 18115, teise nimetusega Vana Postitee). Sõita umbes 4,5 km, mööduda Küka bussibeatusest. Lõkkekoht jääb paremat ja matkarada vasakut kätt. Auto parkimiseks keerata pärast lõkkekohta paremale jäävale metsateele.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.152422
pikkuskraad: 26.871944
L-EST 97 x: 6449331 y: 669048