Liivase ranna-Peraküla õpperada (3,7 km)

Läänemaa, Nõva puhkeala
Eesti metsades on suur tuleoht! Alates 24. maist kehtib tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal ning sellega keelatakse looduses suitsetamine ning mootorsõiduki kasutamine. Päästeamet palub hoiduda lõkke tegemisest ja grillimisest looduses. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
NUTIMÄNG - Liivase ranna-Peraküla õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu mänge „Liivase ranna õpperaja mäng“ ja „ Rebase jälgedes täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad raja algusest ja Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge

Peraküla telkimisalalt lähtuv ja alguspunkti tagasi jõudev õpperada läbib siinset iseloomulikku maastikku. Rajal võib näha nii nooremat kui vanemat männikut, liivaluiteid, soostunud alasid, metsajärvi ja I maailmasõja-aegset kiviteed. Rada on maastikul tähistatud rohelise värvimärgistusega.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused200 autole Peraküla telkimisala parklas
Varustus2 infotahvlit, 6 punkti kirjeldused
Telkimisvõimalus Allikajärve lõkkekohas
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Allikajärve lõkkekoht
Matkavõimalus Jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedPõnev pärandkultuur (I maailmasõja aegne kivitee, raadiojaama koht) ja metsaloodus (vääriselupaigad, laulev liiv, eriilmeline maastik)
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord kuus
LisainfoVaata lisainfot Peraküla telkimisala juurest.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudÕpperada asub Nõva looduskaitseala Peraküla sihtkaitsevööndis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel 372 662 5999.
Ühistranspordi võimalused
  • Võimalus tulla bussiga 146 Tallinnast Laimi (6,9 km alguspunktist) või Nõva bussipeatusesse 6,7 km alguspunktist).
  • Võimalik sõita Haapsalust busside nr 14 ja nr 15 Peraküla (4 km alguspunktist), Laimi (6,9km alguspunktist), Nõva (6,7 km alguspunktist ) ja Käbi bussipeatusesse(5,1km raja alguspunktist).
  • Võimalik on ümber istuda nr 146 bussile buss nr 15 Laimi peatusest ja sõita Peraküla peatusesse (4 km alguspunktist).
  • Võimalik on ümber istuda bussilt nr 146 bussile nr 14 Laimi või Nõva bussipeatusest ja sõita Käbi peatusse (5,3km raja alguspunktist).
  • Busside väljumisajad leiab www.peatus.ee keskkonnast. Tasub vaadata konkreetse päeva kellaaegu.
AsukohtLääne-Nigula vald, Läänemaa
Objekt nr 8 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole, keerata Peraküla bussipeatusest paremale ja sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla. Sealt liikuda 1,8 km otse edasi, kuni jõuate telkimisalale, mille alguses asub õpperaja algust tähistav viit ja õpperada tutvustav stend.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.220852
pikkuskraad: 23.603856
L-EST 97 x: 6564784 y: 477378