Liivanõmme õpperada (7,4 km)

Läänemaa, Nõva puhkeala
NUTIMÄNG - Liivanõmme õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Jalutus Liivanõmme õpperajal“ ning „ Karu jälgedes“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Allikajärve juures Liivanõmme raja infotahvlilt ja Uuejõe parkla infotahvlilt ning ja Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge

Peraküla telkimisalalt lähtuv ja alguspunkti tagasi jõudev õpperada läbib siinset iseloomulikku ja vaheldusrikast maastikku, avastamisrõõmu leiavad nii loodusvaatlejad kui ka pärandkultuurihuvilised. Enamasti männimetsa all kulgev rada on läbitav kuiva jalaga ning on maastikul tähistatud oranži värvimärgistusega. Rajale on paigutatud 10 huvipunkti, mida on võimalik avada QR-koodi lugeja abil.

Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
ParkimisvõimalusedSõidutee ääres
Varustus9 punktikirjeldust saab kaasa võtta külastuskeskusest.
Telkimisvõimalus Allikajärve lõkkekoht, Uuejõe lõkkekoht ja Uuejõe sauna lõkkekoht
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Allikajärve lõkkekoht, Uuejõe lõkkekoht ja Uuejõe sauna lõkkekoht
Matkavõimalus Jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedRada on eriti põnev metsalooduse- ja pärandkultuurihuvilistele: põlised hongad, kaunis mererand ja eriilmeline nõmmemännik.
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord kuus
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudÕpperada asub Nõva looduskaitseala Peraküla sihtkaitsevööndis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
Ühistranspordi võimalused
  • Võimalus tulla bussiga 146 Tallinnast Laimi (6,3 km alguspunktist) või Nõva bussipeatusesse (6,9 km alguspunktist).
  • Võimalik sõita Haapsalust busside nr 14 ja nr 15 Peraküla (3,4 km alguspunktist), Laimi(6,3 km alguspunktist), Nõva (6,9 km alguspunktist )ja Käbi bussipeatusesse(5,3km raja alguspunktist).
  • Võimalik on ümber istuda bussile nr 15 Laimi peatusest ja sõita Peraküla peatusesse (3,4 km alguspunktist).
  • Võimalik on ümber istuda bussilt nr 146 bussile nr 14 Laimi või Nõva bussipeatusest ja sõita Käbi peatusse (5,3km raja alguspunktist).
  • Busside väljumisajad leiab www.peatus.ee keskkonnast. Tasub vaadata konkreetse päeva kellaaegu.
AsukohtLääne-Nigula vald, Läänemaa
Objekt nr 15 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole, keerata Peraküla bussipeatusest paremale ja sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla, kust saab alguse kivitee. Sõita kivitee lõppu ja puhkeala kaardist 10 m edasi on raja algust tähistav kaart.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.212579
pikkuskraad: 23.608150
L-EST 97 x: 6563861 y: 477618