Toatsejärve puhkekoht

Läänemaa, Nõva puhkeala
Hea külastaja! Eesti metsades püsib väga suur tuleoht. Erakordselt kõrge on tuleoht Järva-, Viljandi-, Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaal. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades! Tuleohu kohta täpsemat infot vaata: ilmateenistus.ee/tuleohukaart
Puhkekoht asub maalilise metsajärve põhjakaldal ja on oma sooja veega varajaste ujujate meelispaigaks. Siin võib kohata kaitsealust apteegikaani ja haruldasi taimi. Puhkekoht on Liivase ranna- Peraküla vääriselupaikade õpperaja punktiks.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpPuhkekoht
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused300 m kaugusel asuvas teeäärses parkimistaskus
VarustusPink, infotahvel, riietuskabiin ja purre
Matkavõimalus on
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
LisainfoPuhkekoha juurde ei saa autoga, jalgsi tuleb minna 300 m.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
Piirangud Puhkekoht asub Nõva looduskaitseala Peraküla sihtkaitsevööndis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtPeraküla küla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa
Objekt nr 13 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole, keerata Peraküla bussipeatusest paremale ja sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla. Sealt sõita mööda kiviteed ja kui kivitee keerab vasakule, jätta auto paremal asuvasse parklasse. Edasi kõndida mööda Toatsejärve teed järveäärse puhkekohani.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.214653
pikkuskraad: 23.616701
L-EST 97 x: 6564089 y: 478108