Seljamäe loodusrada (7 km)

Hea matkaja!
Seljamäe loodusraja rekonstrueerimistööd on praktiliselt lõppenud. Tegemata on vaid raja alguses laudtee lõik, mis on hetkel vee all ja kummikuteta läbimatu. Viivitus on tingitud Tudu soostikus läbiviidavate taastamistöödega, mis tähendab vanade kuivenduskraavide sulgemist ja liigse puistu raiet. Taastamistööd toimuvad SA Eestimaa Looduse Fond juhitava projekti "Soode kaitse ja taastamine" raames koostöös RMK ja Keskkonnaametiga. Projekti tegevusi rahastavad LIFE-programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Täpsem teave soo taastamistööde osas: soo.elfond.ee, kontakt: Jüri-Ott Salm, jott@elfond.ee
Loodusraja osas: Heinar Juuse, heinar.juuse@rmk.ee
Õpperada tutvustab Seljamäge, palumännikut, siirdesood, Põdraallikaid ja avab ilusaid vaateid loodusele. Matkalistele on rajatud lõkkekoht ja paviljon, et puhata jalga ja valmistada toitu.
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.kauksi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedRaja alguses parkimistaskud kuni 15 autole
VarustusRaja alguses, Punasoo ja Järvesoo vahel, Seljamäe lõkkekohas asuv parkla, kuivkäimla, katusega lauakomplekt, infotahvel ja kaetud lõkkekoht. Rajal 13 huvipunkti, Punasoo lõkkekohas paviljon, kaetud lõkkekoht, infotahvel ja kuivkäimla.
Telkimisvõimalus Matkaraja lõkkekoha juures
Kattega lõkkekoht on
Vesi Tarbevesi ojast
Matkavõimalus Jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedSeljamägi, palumännik, siirdesoo, Põdraallikad
Marjad-seenedMustikad, metsmaasikad, kukeseened, riisikad
Talvine kasutusLumetõrjet teostatakse matkaraja alguses oleva parkla ja lõkkekohani.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudRada asub Tudusoo looduskaitsealal,
tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, +372 680 7438
AsukohtVinni vald, Lääne-Virumaa
Objekt nr 22 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Rakvere-Rannapungerja mnt ja keerata 800 m enne Tudu alevit paremale (viit „Seljamäe matkarada“). Sõita 5 km edasi, kuni jõuate paviljoni ja lõkkeplatsiga parklani, mis on vasakut kätt. Matkarada saab alguse kohe parkla vastast.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.179500
pikkuskraad: 26.758219
L-EST 97 x: 6563352 y: 657655