Aidu-Liiva lõkkekoht

  • Ligipääsutee kulgeb mööda vana karjääriala, sõiduautoga liikumine raskendatud.
  • Piirkonnas käivad tuulikute ja teede ehitustööd, seoses sellega võib olla lõkkekohale autoga ligipääs raskendatud.
Asub noores männimetsas, veega täitunud kaeveala kaldal, mis meenutab oma helesinise vee ja kõrgete kallaste tõttu fjordi.
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.alutaguse@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedJah
VarustusKaetud lõkkease grillrestiga, katusealune laua ja pinkidega, laavu, lõkkepuude varjualune, kuivkäimla, prügikast
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Vesi Tarbevett saab veega täitunud kaevanduskanalist
Matkavõimalus RMK Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkatee
VaatamisväärsusedAidu karjäär on üks omanäolisemaid tehismaastikke, mis leiab aina rohkem taaskasutust, nii turismi kui sporditegevuste näol. Lahtine kaevandus lõpetas töö 2012. aastal varude ammendumise tõttu. Pärast karjääri sulgemist hakkasid sissesõiduteed ja kaevealad veega täituma. Nii tekkis keset kivikõrbe Eesti oma helesinine laguun. Kattekivimid karbonaatsed kivimid ja lubjakivi lahustuvad osaliselt vees ning hakkab moodustuma kips. Kipsikristallidelt peegelduv vesi põhjustabki kauni helesinise värvuse.
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
Lisainfo
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtAidu küla, Lüganuse vald
Kohalesõitmise õpetusTallinn-Narva maanteelt keerata Kohtla-Järvele ja liikuda edasi Kohtla Nõmmele, kust tuleb Eesti Kaevandusmuuseumi juurest sõita vasakule ümber muuseumi territooriumi mööda asfalteeritud karjääri teed Maidla suunas ca 7 km, kuni tee laienduseni, kust suunab vasakule viit Aidu- Liiva lõkkekoht. Sealt edasi järgida RMK viidastust kuni lõkkekohani.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.312152
pikkuskraad: 27.073587
L-EST 97 x: 6578897.5 y: 674991.8