Abula-Kalasma õpperada (11,2 km)

Saaremaa, Saaremaa puhkeala
Alates 26.06 kuni 01.09 on Abula-Merise tee remondis.
Remondi tõttu võib ligipääs Abula - Kalasma õpperajale ning Kalasma-, Karjääri- ja Abula telkimisaladele olla ajutiste ootepauside ja/või ümbersuunamistega.
Kalasma telkimisalale ja õpperajale soovitame liikuda Mustjala - Rahtla küla kaudu kaudu.
Tore ja meeleolukas mereäärne matkarada. Eriti kena kevadel. Loopealne männik ja pankrannik annavad võimaluse elutsemiseks paljudele erinevatele taime- ja loomaliikidele.
Rajale saab minna Pidula-Veere teelt, algus Abula telkimisalal. Rada on tähistatud piktogrammide ja värvimärkidega puudel.
Õpperada paikneb Tagalahe idarannikul Koorunõmme looduskaitsealal. Rahulikus tempos võtab terve raja läbimine 4-5 tundi. Umbes pool õpperajast kulgeb piki mereäärt ja teine pool rannikulähedases metsas. Rada tutvustab siinse ranniku ja maastiku kujunemise ja kasutamise lugu, loometsi, taimi ja taimekooslusi. Soostunud niitudel näeb kodumaiseid käpalisi ja metsades metsloomade tegutsemise jälgi. Tagalaht on sügav ja külmub harva ning on seetõttu veelindudele oluline talvitumispaik. Õpperajal kohtab I ja II maailmasõja aegseid kaevikuid, kividest laetud kahurialuseid ja teisi militaarseid objekte.
Telefon+372 454 6880,  +372 527 7421
E-post info.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalused5 autole või 1 bussile
VarustusInfotahvel ja raja skeem, rajal 11 infoalust. Tahvlid on eesti ja inglise keeles.
Telkimisvõimalus Abula, Karjääri ja Kalasma telkimisalal
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Abula, Karjääri ja Kalasma telkimisalal
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKevadel lubjalembeste taimede massiline õitseng rannalähedastel aladel, Abula pank, Leesikaloo männik. Tagalahel talvituv merelinnustik.
Suvine hooldusHooldussagedus: üle nädala
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
LisainfoLäheduses on palju arheoloogilisi objekte. Abula rannikul leiab tihti kaitsealuseid kivistisi, mille järgi rannikut kutsutakse rahvakeeli pealuurannikuks.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudÕpperada asub Koorunõmme looduskaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtKalasma ja Abula küla, Saaremaa vald, Saare maakond
Objekt nr 40 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Kuressaare-Kihelkonna mnt pidi 30 km, teeristilt keerata paremale Pidula peale. Sõita 9 km. Teeristis sõita vasakule 1 km ja keerata paremale mereäärsele kruusateele. Sõita otse 3 km. Rada algab Abula telkimisalalt.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.474276
pikkuskraad: 22.115466
L-EST 97 x: 6483103 y: 390061