Abula-Kalasma matkarada (6,8 km)

Saaremaa, Saaremaa puhkeala
Alates 6.aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Tore ja meeleolukas mereäärne matkarada. Eriti kena kevadel. Loopealne männik ja pankrannik annavad võimaluse elutsemiseks paljudele erinevatele taime- ja loomaliikidele.
Raja algus- ja lõpp-punkt on Kalasma telkimisalal, rada on tähistatud piktogrammide ja värvimärkidega puudel. Läbib Abula ja Karjääri telkimisalasid.
Telefon+372 454 6880
E-post info.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalused5 autole või 1 bussile
VarustusInfotahvel
Telkimisvõimalus Abula, Karjääri ja Kalasma telkimisalal
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Abula, Karjääri ja Kalasma telkimisalal
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKevadel lubjalembeste taimede massiline õitseng rannalähedastel aladel, Abula pank, Leesikaloo männik. Tagalahel talvituv merelinnustik.
LisainfoLäheduses palju arheoloogilisi objekte. Abula rannikul on palju kaitsealuseid kivistisi, mille järgi rannikut kutsutakse rahvakeeli pealuurannikuks.
Tutvu enne loodusesse minekut
igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudMatkarada asub Koorunõmme looduskaitsealal, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 452 7777.
AsukohtKalasma ja Abula küla, Saaremaa vald, Saare maakond
Objekt nr 40 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusKuressaare-Kihelkonna mnt pidi 30 km teeristit ja keerata paremale Pidula peale. Sõita 9 km. Teeristis sõita vasakule 1 km ja keerata paremale mereäärsele kruusateele. Sõita otse 3 km. Matkarada algab Kalasma telkimisalalt Mustjala-Abula külatee ääres. Mustjalast 8,4 km kaugusel .   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.474276
pikkuskraad: 22.115466
L-EST 97 x: 6483103 y: 390061