Sakala puhkeala

Sakala puhkeala matkaradadel liikudes võib tunda põlise metsarahva hingust. Suurest inimtegevusest puutumata sood, rabad ning põlismetsad on ideaalseks paigaks, kus mõtiskleda oma juurtest, suhelda metshaldjatega, uurida metsaelanike tegutsemisjälgi ning otsida oma kohta looduse eluringis. Metsaradade võlu peitub lihtsuses, eraldatuses ja üksiolemistes. Ööbimine lõkke ääres koos sügisese hundi ulgumisega, ärkamine karges märtsihommikus metsaonni kostva metsiste ja tetrede kudrutamisega, suplus noorendavas laukajärves või päevane matkateekond osoonist rikastatud männimetsa liivastel küngastel pakub ideaalset vaheldust argipäevade kiires elutempos.

Lugupeetud külastaja,
käimas on RMK Pärnu-Viljandi külastusala külastuskorralduskava koostamine.
Pärnu-Viljandi külastusala külastuskorralduskava käsitleb RMK külastuskorraldusliku tegevuse põhimõtteid ja arengusuundasid Soomaa rahvuspargis, Pärnumaa puhkealal ja Sakala puhkealal.
Kava töömaterjalid ja kontaktisikud võimalike ettepanekute edastamiseks on leitavad: Pärnu-Viljandi külastusala külastuskorralduskava

Asukoht
Viljandi-, Valga- ja Järvamaa
Magnet
Sakala kõrgustiku vaheldusrikkad metsa- ja rabamaastikud, muistne Lõhavere linnamägi, salapärased matkarajad koos mitmete pärandkultuuri objektidega
Tegevused
Jalgsimatkad, kalastamine, pikniku pidamine, loodusvaatlused, marjade-seente korjamine, loodusharidus
Teave
RMK Soomaa rahvuspargi külastuskeskus

+372 435 7164, +372 526 1924

info.soomaa@rmk.ee
Aadress
Kõrtsi-Tõramaa, Tipu küla, Kõpu vald, Viljandimaa
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet, +372 680 7438
info@keskkonnaamet.ee
Partnerid
Aktiivseid puhkusevõimalusi RMK Sakala puhkealal vaata RMK partneri Matkajuht OÜ koduleheküljelt
Ürituse korraldamineÜle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada. Täpsem info siit.

Galerii vaatamiseks kliki pildil