Vanapagana õpperada (3 km)

Järvamaa, Sakala puhkeala
Ringikujuline ca 3 km pikkune Vanapagana õpperada on mõeldud loodus- ja pärandkultuurihuvilistele matkajatele. Rada kulgeb mööda metsa, vahelduseks läbib ka endist Tõrvaaugu küla ning on läbitav ainult jalgsi. Rajal asuvad infoalused annavad lühiülevaate ala loodus- ja ajalooväärtustest  ning annavad vastuse Tõrvaaugu küla saamisloole. Samuti võib rajalt leida nii mõnegi marja- ja seenekoha.  Rada on tähistatud punase-kollase värviga madalatel postidel.
Telefon +372 435 7164
+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedTee ääres
VarustusInfoalused
Telkimisvõimalus Lähim telkimis- ja lõkketegemisvõimalus on Metsavenna lõkkekohas.
Matkavõimalus Jalgsi
VaatamisväärsusedRajal asuvad infoalused annavad lühiülevaate ala loodus- ja ajalooväärtustest  ning annavad vastuse Tõrvaaugu küla saamisloole.
Marjad-seenedSeened
LisainfoMetsamaja kasutaja saab rajale minna Vanapagana metsamaja juurest, teised huvilised aga Rassi küla keskelt endise Kabala metskonna kontori ja pargi vastast. 
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtRassi küla Türi vald, Järvamaa
Objekt nr 8 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusTõrvaaugult sõita 1 km Türi poole ja sealt näitab viit vasakule Vanapagana suunas. Türi poolt tulles pöörata Säreverest Pärnu poole ja 3 km pärast vasakule Rassi suunas ning sõita ca 18 km, kuni näitab viit paremale Vanapagana metsamaja poole.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.632365
pikkuskraad: 25.368015
L-EST 97 x: 6499977 y: 579453