Tõrvaaugu puhkekoht

Järvamaa, Sakala puhkeala
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Puhkekoht on otseses seoses nimetusega Tõrvaaugu, sest katusealuse kõrval seisab ehtne tõrvaajamise ahi. Ahjust voolab tõrva välja vähemalt üks kord aastas, kui septembris toimub Rassi külas metsa- ja matkapäev. Puhkekoht on üheks Vanapagana õpperaja huvipunktiks. Maanteeäärse asukoha tõttu on ka sobivaks peatuskohaks autoga liiklejale, kus tõrva lõhna nautides saab pärandkultuurist huvituv külastaja infotahvlilt lugeda tõrvaajamise põhitõdesid.
Telefon+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpPuhkekoht
VarustusKatusealune istumiskoht, infotahvel
Matkavõimalus Vanapagana õpperajal
VaatamisväärsusedKultuurilis-ajaloolise tähtsusega paik nii kohalikule külale kui kaugemale rahvale. Tõrvapõletamist on Tõrvaaugus esmakordselt mainitud aastal 1832.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtRassi küla, Türi vald, Järvamaa
Objekt nr 10 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusImavere-Viljandi mnt 31. kilomeetril keerata Vändra suunas ja sõita 11,3 km, kuni paremale näitab suunaviit "Jälevere 4 km". Sõita Jälevere suunas 9 km kuni Tõrvaaugu bussipeatuseni. Puhkekoht asub veidi enne bussipeatust teest paremal pool. Türi poolt tulles jälgida suunaviita "Rassi 19 km" ja sõita Tõrvaaugu küla keskele, kus keerata vasakule. Puhkekoht asub paremal pool teed.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.630976
pikkuskraad: 25.384812
L-EST 97 x: 6499842 y: 580431