Harku metsa loodusrada (8 km)

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Rada tutvustab Harku luitestikku, erinevaid metsa- ja sootüüpe ning Harku mõisa koos liigirikka mõisapargiga. Rajakirjeldused on koostanud Martin Suuroja. Rada on ringikujuline ja jõuab lõpuks alguspunkti tagasi, olles läbitav ka lõikudena, nt Harku mõisani. Raja läbimiseks võib kuluda 3-5 tundi.
Telefon+372 676 7842
E-postinfo.viimsi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedRaja alguses Harku metsa kirdeparkla kümnele autole, Tähetorni tänava ääres parkla 100 autole
VarustusRaja alguses on infotahvel kaardi ja üldinfoga, rajal 13 nummerdatud infoalust.
Matkavõimalus Rada on ringikujuline
VaatamisväärsusedHarku luitestik, männimets, turbasoo, laukad, Harku mõisa park
LisainfoHarku loodusraja huvipunktide kirjeldused saab alla laadida siit.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.  
AsukohtTähetorni tn ääres, Tallinna linna piiril. Harku vald, Harju maakond
Objekt nr 5 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusHarku metsa loodusrada Harku vallas algab Harku metsa kirdeservas asuvast parklast vahetult Tähetorni tänava ääres, mis jääb Kadaka tee ja Tähetorni tänava ristmikult 700 m kaugusele. Sellel ristmikul asub liinibusside nr 10, nr 20 ja nr 20A peatus, bussigraafikuid vaata siit, peatus väljumiseks on Kadaka pst (buss nr 10) või Nõva (bussid nr 20 ja 20A).
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.386363
pikkuskraad: 24.627479
L-EST 97 x: 6583321 y: 535660