Keila-Joa park

  • Raja mobiiligiidi töös esineb tehnilisi tõrkeid. Tegeleme probleemi lahendamisega. Vabandame!
  • Paberkonfettide ja paberlitrikahurite kasutamine Keila-Joa pargis on keelatud!

Suurema osa maalilise inglise stiilis pargi vaatamisväärsuste loojaks on loodus ise. Piirkonna reljeef on muutuv: kõrged düünid, mida katavad okas- ja lehtpuud, vahelduvad maaliliste orgude, niitude ja hubaste aasadega. Pargi telgjooneks on Keila jõgi ja pargi territooriumil asub ligi 200 oja. Kilomeeter enne Soome lahte suubumist katkestab jõevoolu hobuseraua kujuline paeastang, mille laius ulatub 70 meetrini ning mis moodustab Keila-Joa pargi kõige tuntuma loodusliku vaatamisväärsuse – joa kõrgusega 6,1 meetrit. Joast alamjooksul võtab jõeorg kanjoni kuju ning vaikne tasandikujõgi muudab iseloomu – olles surutud järskude kallaste vahele püüdleb see kivilt kivile hüpeldes mere poole. 

Telefon +372 676 7842
E-postinfo.viimsi@rmk.ee
Objekti tüüpMuu
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused 20 autole parklas
VarustusInfotahvel kaardi ja üldinfoga ning pargis infoalused, mis tutvustavad põnevaid loodusobjekte ja Keila-Joa pargi ajalugu. Pargis on jalapuhkamiseks istepinke. Parkla kõrval on käimla.
Invavõimalus Ratastooliga on võimalik liikuda parklast kuni joa vaatealani. Vaatealale pääseb ratastooliga vaid koos abilisega. Inva wc puudub.
Matkavõimalus Keila-Joa pargi loodusrada
VaatamisväärsusedKeila juga, Keila mõis, vana mõisapark, endine hüdroelektrijaam, park-mets
Suvine hooldusHooldussagedus: pidev
Lisainfo
2015. aastal valmis Mati Karmini südamete skulptuur, mille külge nüüd ja edaspidi pulmalukke kinnitada saab. Osa skulptuurist moodustub varem sildade küljes rippunud lukkudest, millele keegi järele ei tulnud.

2018. aastal rekonstrueeriti „Lights on!“ projekti raames pargi vaatealad ja teed, valgustati juga ning rippsillad. Juga valgustatakse igal täis- ja pooltunnil alates päikeseloojangust kuni südaööni mõned minutid järjest. Pidupäevadel on joavalgus argipäevasest kirkam: kui igapäevaselt kasutatakse valget ja sinist valgust, siis riigipühadel ja muudel tähtpäevadel (näiteks pööripäevadel, adventidel, Eesti looduse päeval, muinastulede ööl) on valgusmängud inspireeritud erinevatest värvilistest loodusnähtustest nagu näiteks virmalised, vikerkaar, halo, päikesetõus ja – loojang. Vaateid joale saab nautida nii värskelt uuendatud RMK vaateplatvormilt jõe vasakkaldal kui ka Eesti Energia vaateplatvormilt jõe paremkaldal.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud NB! Perioodil 16. mai – 31. juuli joavalgust ei kasutata nahkhiirte pesitsusaja tõttu.
AsukohtKeila-Joa alevik, Lääne-Harju vald, Harju maakond
Kohalesõitmise õpetus Sõita Tallinnast Lohusalu poole, kuni viit osutab Keila-Joale. Vahetult pärast Keila jõe ületamist tuleb keerata paremale Keila-Joa parki, kus asub parkla ja rada tutvustav infotahvel. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.393752
pikkuskraad: 24.294685
L-EST 97 x: 6584015 y: 516744