Tartu-Jõgeva puhkeala

Tartu-Jõgeva puhkeala paikneb Tartu- ja Jõgevamaal. Tartu lähikonnas saab nautida mõnusat vee-äärset puhkust Pangodi järve ümbruses ja tutvuda linnueluga Ilmatsalu lähikonnas. Nädalalõpupuhkuseks sobib iseäranis hästi Jõgevamaal paiknev Saare ja Kaiu järvede piirkond oma vaheldusrikka maastiku, järvede ning marja- ja seenerikaste männimetsadega. Kindlasti väärib külastamist kaunil Vooremaal paiknev Elistvere loomapark, mis pakub võimalust lähemalt tutvuda metsloomade elu-oluga. Põhjalikult rekonstrueeritud endises Elistvere kauplusehoones asub nüüd nii uuendatud sissepääs Elistvere loomaparki kui ka loodushariduslikku tegevust korraldav Elistvere külastuskeskus. Puhkeala ulatus ja peatuskohtade rohkus pakub avastamisrõõmu igale loodusesõbrale. Erinevaid puhkekohti ja vaatamisväärsusi seovad mitmed loodus- ja rattarajad.
2019 a. maikuust alates majandab Alatskivi matkarada Peipsiääre Vallavalitsus (+372 730 2370, vald@peipsivald.ee).


Asukoht
Jõgeva- ja Tartumaa
Magnet
Linnalähedane mets. Kaiu ja Saare mõhnastiku ning Vooremaa vaheldusrikas maastik. Mitmekesise elustikuga veekogud ning marja- ja seenerikkad metsad. Elistvere mõisapark. Elistvere loomapark.
Tegevused
Jalgsi- ja jalgrattamatkad, pikniku pidamine, telkimine, kalastamine, marjade ja seente korjamine, loodusharidus, loomapargi külastus.
Teave
RMK Elistvere külastuskeskus

+372 676 7030, +372 5346 5030, +372 525 3395
info.elistvere@rmk.ee
Aadress Elistvere küla, Tartu vald, Tartumaa 49103
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet
+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
Teadmiseks Eesti looduses on siiani sõjast jäänud vanu lõhkekehasid. Kui oled leidnud lõhkekeha meenutava eseme, jäta see puutumata, märgista leiukoht ja teata leiust kohe hädaabinumbril 112.Täpsemat lisainfot leiab Päästeameti kodulehelt.
Ürituse korraldamineÜle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.

Siin asuvad:

Külastuskeskus Elistvere loomapargi külastuskeskus
Lõkkekoht Jõemõisa lõkkekoht, Tammeluha lõkkekoht, Kaiu järve lõkkekoht, Mütsiga männi lõkkekoht, Uuetee lõkkekoht, Kõrgekalda lõkkekoht, Määrumäe lõkkekoht, Kärgandi lõkkekoht, Tenno lõkkekoht, Lagle lõkkekoht, Tiksoja lõkkekoht, Kukeseene lõkkekoht, Kalamehe lõkkekoht, Pangodi lõkkekoht, Papi lõkkekoht, Piiri lõkkekoht, Sihi lõkkekoht, Palumägede lõkkekoht, Hundissaare lõkkekoht, Siimusti lõkkekoht, Elistvere lõkkekoht, Tähemaa lõkkekoht, Kassinurme lõkkekoht, Ürgoru lõkkekoht, Viti lõkkekoht, Umbjärve lõkkekoht, Kotka lõkkekoht, Laululuige lõkkekoht, Rabahane lõkkekoht
Matkarada Pikksaare matkarada (1 km), Palumägede matkarada (1 km), Tammeluha matkarada (3 km), Tiksoja matkarajad (1+2 km), Jõemõisa matkarada (0,5 km), Padakõrve matkarada (3,6 km), RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Oostriku-Elistvere (76 km), RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Elistvere-Kantsi (80 km), Elva jõe ürgoru matkarada (15 km), Viti järve matkarada (2,5 km), Haldjarada (1,4 km)
Metsaonn Kukemetsa metsaonn
Puhkekoht Särgjärve tee puhkekoht, Prossa järve puhkekoht, Priistani puhkekoht
Rattarada Kaiu rattarada (45 km), Selgise rattarada (30 km), Koseveski rattarada (20 km), Tüki rattarada (7 km)
Telkimisala Pangodi telkimisala, Illi telkimisala, Jõeharu telkimisala
Vaatetorn Raigastvere vaatetorn, Viti vaatetorn, Elistvere õpperaja vaatetorn (parklast ca 500 m)
Õpperada Saare järve õpperada (3,5 km), Elistvere õpperada (2 km)