Tiksoja matkarajad (1+2 km)

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas ning pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud ise kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Rajad, mille pikkuseks on vastavalt 1 km ja 2 km, algavad Tiksoja lõkkekoha parklast, on ringikujulised ning kulgevad mööda metsaradasid, -sihte ja -teid, 700-meetrisel tihendatud kruusakattega ringil on võimalik liikuda lapsevankri ja ratastooliga. Raja ääres on tegevusalad lastele ja tervisesportlastele, samuti on aiata tegevusala koertele. Linlasele sobib radadele jõudmiseks Ravila tänav.
Telefon +372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedTiksoja lõkkekoha parkla 30 autole
VarustusRaja tähistus, viidad, pingid, hakkepuidulõigud ning kraavide ületamiseks mitmed purded ja sillad, huvipunktides elustikuga seotud teabetahvlid. 1 km rajal tegevusalad lastele ja aiata koerteala, 2 km rajal on treeningelementidega alad, märjemate kohtade ületamiseks laudteed.
Telkimisvõimalus Tiksoja lõkkekoht
Kattega lõkkekoht 2 kaetud lõkkeaset grillrestiga Tiksoja lõkkekohas
Matkavõimalus Jalgsi
VaatamisväärsusedMitmekesine metsakooslus, erinevad raie- ja puuliigid.
Marjad-seenedSeened, mustikad
Lisainfo
AsukohtTartu, Tartumaa.
Objekt nr 30 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita Tartu-Ilmatsalu ringteelt 2 km Tallinna mnt suunas, kuni paremale näitab RMK suunaviit „Tiksoja lõkkekoht“. Tähistatud Tiksoja matkarajad algavad Tiksoja lõkkekoha juurest. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.396495
pikkuskraad: 26.662782
L-EST 97 x: 6475986 y: 655664