Elva jõe ürgoru matkarada (15 km)

Käitumisreeglid raja kattumisel Tartu Maratoni rajaga:
  • Tartu Maratoni ürituste toimumise päevadel on maratoniraja lõigud avalikuks kasutatamiseks suletud, kuna võib tekkida ohtlikke olukordi.
  • Talvisel (lumisel) perioodil palume matkajal liikuda raja paremas servas. Suusarajal jalgsi liikumine on keelatud!
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas ning pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud ise kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Rada algab ja lõpeb väikeses parkimistaskus enne Tartumaa Tervisespordikeskusesse jõudmist Elva lähedal. Rada kulgeb Elva jõe ürgoru vahelduva maastiku metsateedel ja -radadel, kus näha mitmeid järvi, ojasid ja liivakivipaljandeid. Rada on tähistatud RMK suunaviitade ja valge-punane-valge tähistusega puudel.
Telefon+372 676 7122
E-postinfo.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimistasku enne Tartumaa Tervisespordikeskusse jõudmist teest vasakul. Võimalik parkida ka keskuse parklas.
VarustusRada on suunatud RMK viitadega, rajal on paikkonda tutvustavad infostendid, teele jäävad mitmed lõkke- ja telkimiskohad, Viti vaatetorn.
Telkimisvõimalus Illi ja Jõeharu telkimisala, Umbjärve, Viti ja Ürgoru lõkkekohad.
Lõkkekoht Illi ja Jõeharu telkimisala, Umbjärve, Viti ja Ürgoru lõkkekohad.
Matkavõimalus Jalgsi. Rada ei ole terves ulatuses jalgrattaga läbitav.
VaatamisväärsusedElva jõe ürgorg ja liivapaljandid koos Elva jõega ja sinna suubuvate ojadega, Vitipalu mõhnastik, mitmed suuremad ja väiksemad järved, kaunid metsad.
Marjad-seenedMustikad, seened
Lisainfo
PiirangudMatkarada asub Elva maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
FailidMaastikukaitseala trükis välja antud Keskkonnaameti poolt 2015.a. Lae PDF.
Elva jõe ürgoru matkaraja kaart, lae PDF.
AsukohtUderna küla, Elva vald, Tartumaa
Kohalesõitmise õpetusElva linnast suunduda Tartumaa Tervisespordikeskusesse (Surnuaia-tervisespordikeskuse/Lasketiiru tee).
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.206709
pikkuskraad: 26.425579
L-EST 97 x: 6454335,54 y: 642567,83