Padakõrve matkarada (3,6 km)

Liikuda lubatud vaid kruusakattega teel.
Hea külastaja! Anname teada, et Päästeameti poolt on kehtestatud tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgevamaal, Tartumaal ja Pärnumaal. Sellega seoses on keelatud tule tegemine, grillseadme kasutamine, suitsetamine, mootorsõidukiga liiklemine väljaspool maanteid. Teistes maakondades palume vältida lõkke tegemist ning käituda vastutustundlikult! Jälgida Päästeameti kodulehte ning Ilmateenistuse tuleohukaarti.
Mööda metsasisest kruusateed kulgev matkarada tutvustab sipelgate elu. Liigutakse vaid mööda kruusateed, mille ääres on teabetahvlid ja sipelgapesade juures vastavad sildid-viidad. Rada võib läbida ka sõidukiga.
Telefon +372 676 7122
E-postinfo.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedRaja alguses tuletõrje veevõtukoha ümbruses.
Varustus2 suurt kaitseala infotahvlit, 4 huvipunkti infotahvlit, selgitavad sildid-viidad.
Invavõimalus on
Matkavõimalus Jalgsi, rattaga, autoga
VaatamisväärsusedLaanekuklaste asurkond.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudMatkarada asub Padakõrve looduskaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtPeipsiääre vald, Tartumaa. Objekt nr 51 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Jõhvi-Tartu-Valga (nr 3) mnt Tartust 8 km Jõhvi suunas, pöörata Aoverest paremale ja sõita 14,5 km Kallaste suunas. Kusma külast pöörata vasakule (suunaviit "Välgi 12") ja sõita 7 km ristteeni, kus pöörata paremale. Seejärel sõita otse 4,5 km kuni vasakule suunduva tee ääres on kaitseala infotahvel, mille juurest algabki rada.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.584869
pikkuskraad: 27.042325
L-EST 97 x: 6497888 y: 676886