Martiska lõkkekoht

Ida-Virumaa, Alutaguse rahvuspark
Hea külastaja! Anname teada, et Päästeameti poolt on kehtestatud tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgevamaal, Tartumaal ja Pärnumaal. Sellega seoses on keelatud tule tegemine, grillseadme kasutamine, suitsetamine, mootorsõidukiga liiklemine väljaspool maanteid. Teistes maakondades palume vältida lõkke tegemist ning käituda vastutustundlikult! Jälgida Päästeameti kodulehte ning Ilmateenistuse tuleohukaarti.
Lõkkekoht asub Martiska järve kaldal, mille vee tasapind on aastakümnetega tööstuse mõjul Kurtna järvedest kõige enam langenud. Järve pindala 2,5 ha ja maksimaalne sügavus 9 m.
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.alutaguse@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedPinnasekattega tee ääres 5 autole
VarustusInfotahvel, kuivkäimla, 2 kattega lõkkeaset, 2 katusega pinklauda
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Vesi Tarbevesi Martiska järvest
Matkavõimalus
VaatamisväärsusedMartiska järv, Kurtna järvistu
Marjad-seenedMustikad, pohlad
Lisainfo Objekti varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Lõkkekoht asub Kurtna maastikukaitsealal, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, +372 662 5999     
AsukohtAlutaguse vald, Ida-Virumaa
Objekt nr 34 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusJõhvi-Vasknarva mnt 8.km, peale “Pannjärve risti“ bussipeatust, keerata ringristmikul, kolmandalt väljasõidult,  Alutaguse Puhke-ja Spordikeskuse suunas. Sõita 4,2 km ja pärast Alutaguse Puhke-ja Spordikeskust keerata vasakule. Sõita otse 3,3 km Martiska järve ja Suurjärve ristini, keerata vasakule Martiska lõkkekohta. Kõikidel kaitsealale jäävatel  ristmikel on RMK logodega suunaviidad!
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.2641
pikkuskraad: 27.5707
L-EST 97 x: 703555.1 y: 6574957.5