RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi / Roela-Mummassaare (156 km)

Ida-Virumaa, Alutaguse rahvuspark
  • Aidu karjääri läbival rajalõigul tuleb ületada kanaleid parvega. Kanalite kaldad on kõrged ja lahtise killustikuga, palume seal piirkonnas valida jalgrattaga matkamisel liikumiseks jalgratta alternatiiv rada.
  • Talveperioodil võib esineda takistusi parvedega külmunud kanalite ületamisel.
  • Rajalõik pangaserva all, Saka mõisast kuni Ontika trepini on raskelt läbitav - rand on valdavalt kiviklibune ning siin-seal võib olla rannaribale langenud puid.
Matkatee jõuab läbi Tudu metsade Ida­-Virumaale. Uljaste kandis aga algab matkatee linnalise ilmega osa: läbitakse Sonda, Kiviõli ja edasi üle tuhamäe jõutakse Püssini. Edasi läheb matkatee läbi Aidu karjääri ja Kohtla-­Nõmme kaevandusmuuseumi mere äärde, kus muuhulgas saab nautida Ida­-Viru tööstusmaastiku hämmastavaid vaateid. Piki põhjarannikut kulgeb matkatee Toila pargini ja sealt läbi Voka pargi Sillamäele ning Udria maastikukaitsealal paikneva Mummassaare lõkkekohani.
Telefon
Alutaguse rahvuspargi külastuskeskus
+372 5681 5722
E-postinfo.alutaguse@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Varustus
Rada on tähistatud viitade ja valge-kollane-valge värvimärgistusega puudel. Rajale jäävad peatuspaigad ja nende vahemaad:
Telkimisvõimalus Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Lõkkekoht Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Matkavõimalus Matkatee
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord kuus
LisainfoLõkkekohtasid varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.