RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi / Roela-Mummassaare (158 km)

Ida-Virumaa, Alutaguse rahvuspark
  • Aidu karjääri läbival rajalõigul tuleb ületada kanaleid parvega. Kanalite kaldad on kõrged ja lahtise killustikuga, palume seal piirkonnas valida jalgrattaga matkamisel liikumiseks jalgratta alternatiiv rada.
  • Talveperioodil võib esineda takistusi parvedega külmunud kanalite ületamisel.
  • NB! Matkateelise koodide saatmisel SMS teel esineb tõrkeid. Soovitame sisestada koodid lahtiolekuaegadel külastuskeskuses või edastada läbitud looduspunktide nimekiri vastava keskuse meili aadressile. Vabandame ebameeldivuste pärast!
Hea külastaja! Anname teada, et Päästeameti poolt on kehtestatud tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgevamaal, Tartumaal ja Pärnumaal. Sellega seoses on keelatud tule tegemine, grillseadme kasutamine, suitsetamine, mootorsõidukiga liiklemine väljaspool maanteid. Teistes maakondades palume vältida lõkke tegemist ning käituda vastutustundlikult! Jälgida Päästeameti kodulehte ning Ilmateenistuse tuleohukaarti.
Matkatee jõuab läbi Tudu metsade Ida­-Virumaale. Uljaste kandis aga algab matkatee linnalise ilmega osa: läbitakse Sonda, Kiviõli ja edasi üle tuhamäe jõutakse Püssini. Edasi läheb matkatee läbi Aidu karjääri ja Kohtla-­Nõmme kaevandusmuuseumi mere äärde, kus muuhulgas saab nautida Ida­-Viru tööstusmaastiku hämmastavaid vaateid. Piki põhjarannikut kulgeb matkatee Toila pargini ja sealt läbi Voka pargi Sillamäele ning Udria maastikukaitsealal paikneva Mummassaare lõkkekohani.
Telefon
RMK Alutaguse rahvuspargi külastuskeskus
+372 5681 5722
E-postinfo.alutaguse@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Varustus
Rada on tähistatud viitade ja valge-kollane-valge värvimärgistusega puudel. Rajale jäävad peatuspaigad ja nende vahemaad:
Telkimisvõimalus Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Lõkkekoht Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Matkavõimalus Matkatee
LisainfoLõkkekohtasid varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.