Peräjärve metsarada (4 km)

Võrumaa, Karula rahvuspark
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Peräjärve metsarada viib matkalise läbi erinevate metsatüüpide – laanemetsa, palumetsa, nõmme-, lodu- ja rabametsa. Saab ülevaate metsade erinevast kasutamisest läbi aegade, elavaks näiteks on matkaraja ligiduses kasvavad vaigutatud puud.
Õpperajal on huvitav käia aastaringselt: kevadel, kui mets rõkkab linnulaulust ja raja alguses õitseb näsiniin; suvel ja sügisel, kui mets on täis marju ja seeni; samuti talvel, kui lume peale jäetud jäljed jutustavad metsaasukate kohta mõndagi põnevat.
Telefon +372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedMahutab kuni 10 autot.
VarustusRajal on 17 infotahvlit. Rada on tähistatud puidust suunaviitade ja värvimärkidega puudel.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease Peräjärve lõkkekohas.
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedRada tutvustab erinevaid metsatüüpe, metsa kasutust ja kaitset ning pärandkultuuri.
Marjad-seenedpohlad, mustikad, seened
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudRada asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtKarula rahvuspargi külastuskeskusest 3 km lõunas, Ähijärve küla, Antsla vald. Objekt nr 21 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi 9,5 km mööda Haabsaare-Saru mnt ja keerata Peräjärve bussipeatuse juurest (viit „Peräjärve metsarada“) vasakule parklasse. Matkaraja algus ja lõpp on parkla kõrval. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.684996
pikkuskraad: 26.524177
L-EST 97 x: 6396483.0 y: 650546.6