Laste loodusrada (0,4 km)

Võrumaa, Karula rahvuspark
NUTIMÄNG - Lisaks laste loodusrajaga tutvumisele on soovijail võimalus läbida Ähijärve ääres asuv nutirada. Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Ähijärve ümbrust uudistama!“ täpsemad juhtnöörid ja vajalikud paroolid leiad raja algusest, Ähijärve parklas paiknevalt infotulbalt. Raja pikkus on umbes 800 meetrit ja see sobib kenasti nii lastega peredele kui ka väiksematele sõpruskondadele. Mõnusat avastamist!
Vaata ka teisi nutimänge

Ähijärvel paikneva külastuskeskuse lähedal asub laste loodusrada-mänguväljak, mis mõeldud eelkõige väiksematele külastajatele. Rajal on liumägi, vaatetorn, kiiged, liivakast, köiskarussell. Rajal õpitakse tundma rändkive ja kivimeid, eristama okas- ja lehtpuid ning tehakse tutvust ümbruses elavate linnuliikide, mulla olemuse ja imetajate tegevusjälgedega.
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedOlemas parkla Suuremäe telkimisala lähedal, mis mahutab kuni 20 autot.
VarustusRajal on 9 infotahvlit, 7 atraktsiooni, 5 jäljeposti, 5 õõnsat posti, 1 pleksiklaasist mullaprofiil, mis pakuvad võimalusi aktiivseks tegevuseks, mängudeks ja mõistatamiseks. Rada on tähistatud puidust suunanooltega. Rajal õpitu paremaks omandamiseks on koostatud töölehed, mida saab küsida teabepunktist.
Telkimisvõimalus Suuremäe telkimisalal
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Suuremäe telkimisalal 3 lõkkekohta
Matkavõimalus jalgsi
Suvine hooldus Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
Hooldussagedus: 1 kord kuus
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudRada asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
Ühistranspordi võimalused
  • Võimalus tulla bussiga Võrust Ähijärve peatuseni, raja alguseni ca 1,1 km.
  • Busside väljumisajad leiab www.peatus.ee keskkonnast. Tasub vaadata konkreetse päeva kellaaegu.
AsukohtÄhijärve küla, Antsla vald. Objekt nr 17 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi 7 km mööda Haabsaare-Saru mnt ja jälgida Karula rahvuspargi külastuskeskuse viitasid, mis juhatavad loodusraja algusesse. Külastuskeskuse juurest juhatavad puidust viidad mänguväljakule. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.71270
pikkuskraad: 26.50380
L-EST 97 x: 6399523.9 y: 649218.0