Oandu-Võsu matkarada (9,5 km)

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark
Oandu - Võsu matkarada on RMK Oandu-Aegviidu-Ikla matkatee esimene lõik. Matkatee kulgeb siin endise Oandu-Koljaku loodusreservaadi põliseid metsi läbival muistsel Seljaku teel, on hästi läbitav nii jalgsi kui rattaga. 
Telefon+372 676 7010
+372 329 5555
E-post info.oandu@rmk.ee
info.lahemaa@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedOandu telkimisala parklas, Oandu külastuskeskuse parklas, Võsu telkimisala parklas 
VarustusMatkaraja puhkepeatuseta läbimiseks kulub jalgsi keskmiselt 4 tundi, rada on läbitav ka jalgrattal. Olemas kaardid ja voldik Oandu-Võsu matkaraja kohta.
Telkimisvõimalus Telkimisvõimalus  Oandu telkimisalal 300 m raja algusest ja Võsu telkimisalal 
Kattega lõkkekoht on
Vesi Oandu külastuskeskuse salvkaevus, Võsu telkimisalal tarbevesi jões ja joogivesi üle tee kaevus.
Matkavõimalus on 
VaatamisväärsusedRada kulgeb suuremalt osalt mööda iidset Seljaku teed, läbi Koljaku-Oandu astangu aluste põliste metsade. Mitmekesised pinnavormid ja metsakooslused, allikad, vana tõrvaahju ja veskitammi varemed, piirikivid jt pärandkultuuri objektid. Oandu looduskeskuse näitused ja püsiekspositsioon.
Talvine kasutusTalvel on võimalik rada läbida suuskadel, mööda sisseaetud klassikarada. Peale suuremaid lumesadusid võib raja uuendamine aega võtta.
Jalgsimatkajatel palume sisseaetud suusarada mitte lõhkuda!
Piirangud Asub Lahemaa rahvuspargis. Tutvu külastusele kehtivate piirangutega.
Kogu rada kulgeb kaitsealustel maadel – Lahemaa rahvuspargis ja Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal. Siin liikumisel tuleb järgida seadustest tulenevaid piiranguid. Kohati läheb rada küla- ja metsateid pidi läbi talumaade – palume matkajail kohalikke elanikke mitte häirida.
AsukohtRada algab Oandu telkimisalalt ja suundub Võsu telkimisalale. Alustada on võimalik ka RMK Oandu külastuskeskuse õuelt, kust saab juhatust ja kaarte.
Objekt nr 5 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusTallinn-Narva mnt (tee E20) 73. kilomeetril, Viitnal, pöörata vasakule (viit "Võsu 17 km"). Edasi sõita mööda Viitna-Võsu mnt 6,5 km kuni Palmse külani, kust pöörata paremale (viit "Sagadi 6 km"). Sõita mööda Palmse-Sagadi teed, ületada Rakvere-Haljala mnt (viit "Sagadi mõis 2,5 km") ja sõita kuni Sagadi mõisani, kust pöörata vasakule (viit "Altja kaluriküla 5 km"). Edasi söita mööda Sagadi-Altja teed 3 km ja mööduda RMK Oandu telkimisalast. 150 m pärast on tee ääres Oandu looduskeskuse tahvel, mille juurest keerab tee paremale ja viib parklani. Raja algus ongi parklas.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.565061
pikkuskraad: 26.100625
L-EST 97 x: 6604922 y: 618737