RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla/ Nõmmeveski-Liiapeksi matkarada (16 km)

Harjumaa, Lahemaa rahvuspark
Taimestiku ja pinnase hoidmiseks palume Viru rabas matkajatel liikuda vaid laudteel! Neil, kes läbivad matkateed jalgrattal, tuleb Nõmmeveski - Liiapeksi lõigul sõita tähistatud metsateed pidi ümber Viru raba Narva maanteeni. Laudteel on jalgrattaga sõitmine keelatud!
Eesti metsades on suur tuleoht! Alates 24. maist kehtib tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal ning sellega keelatakse looduses suitsetamine ning mootorsõiduki kasutamine. Päästeamet palub hoiduda lõkke tegemisest ja grillimisest looduses. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
Taimestiku ja pinnase hoidmiseks palume Viru rabas matkajatel liikuda vaid laudteel! Neil, kes läbivad matkateed jalgrattal, tuleb Nõmmeveski - Liiapeksi lõigul sõita tähistatud metsateed pidi ümber Viru raba Narva maanteeni. Laudteel on jalgrattaga sõitmine keelatud!
Tähelepanuks neile, kes matkavad Lahemaalt edasi Kõrvemaale!
Matkatee trass Viru rabast kuni Järvi Pikkjärve telkimisalani (kilomeetrid 42-49) on muudetud. Palume jälgida tähelepanelikult raja tähistust looduses! Kodulehel olevat II lõigu Aegviidu-Kalmeoja kaarti on uuendatud ning see vastab tegelikkusele.
Paberkandjal olevad II lõigu kaardid on uuendamata.
RMK Oandu - Aegviidu - Ikla matkatee 3. lõik kulgeb Nõmmeveskilt Viru rappa.
Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Telefon+372 676 7010
+372 329 5555
E-post info.oandu@rmk.ee
info.lahemaa@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedNõmmeveskil Kuusalu valla parklas 25 autole või 5 bussile, Kalmeoja lõkkekoha parklas 10 autole
Varustus Infotahvlid, kilomeetripostid, viidad, trepid, purded, platvorm, 5 m laudteed
Telkimisvõimalus Nõmmeveski lõkkekoht, Kalmeoja lõkkekoht
Lõkkekoht on
Vesi Nõmmeveskil: tarbevett saab võtta jõest. Allikas paarkümmend meetrit Nõmmeveski joast allavoolu, toru tuleb läänekaldale.
Kalmeoja lõkkekohas: rabavesi Viru rabas
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRada kulgeb algul piki Valgejõe ja selle harujõgede orgude kõrgeil kaldail Vasaristi joastikuni, siis mööda vanu külateid Pärlijõe oruni, sealt üle jõe ja piki orunõlva läbi noorte männimetsade Viru rabani.
Suvine hooldus Hooldussagedus: 2 korda kuus
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Asub Lahemaa rahvuspargis, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999).
Kohati läheb rada küla- ja metsateid pidi läbi talumaade – palume matkajail kohalikke elanikke mitte häirida.
AsukohtKuusalu vald, Harjumaa
Objekt nr 26 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusTallinn-Narva mnt (E20) 58. kilomeetril pöörata vasakule Valgejõe suunas (viit „Valgejõe keskus“). Sõita 2,6 km Valgejõe külani ja pöörata vasakule Kotka suunas. 4,2 km pärast pöörata paremale Nõmmeveski suunas, kus 700 m pärast on Nõmmeveski parkla. Parkla vastas on raja värav.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.507399
pikkuskraad: 25.785796
L-EST 97 x: 6597985 y: 601117