Ojaäärse metsarada (3,5 km)

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark
Rada on rekonstrueerimistööde tõttu suletud kuni 2018. a kevadeni. Vabandame!
Rada tutvustab Ojaäärse loodusmaja ümbritseva metsa loodust ja ajalugu.
Telefon+372 676 7010
+372 329 5555
E-post info.oandu@rmk.ee
info.lahemaa@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedparkla Ojaäärse loodusmaja juures raja alguses, kus saab peatuda 2 suurt bussi või 10 sõiduautot
VarustusMetsarada on tähistatud viitadega ja punaste värvitäppidega puudel. Pikemate retkede harrastajad, kepikõndijad jt tervisesportlased võivad valida ka metsateid mööda kulgeva 6 km pikkuse jalutusraja, mis ei ole looduses märgistatud. Ojad ja tihe vanade metsateede võrk on headeks orienteerumistähisteks, siin võib julgelt käia ka väheste metsakogemustega inimene, kartmata ära eksida. Rajal on 14 huvipunkti, kus infotahvlid annavad ülevaate siinsete metsade loodusest ja ajaloost.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRada teeb ringi Kuresoo oja ja Pikapõllu oja vahelistes valgusrikastes männikutes. Rajal leidub palju pärandkultuuri objekte – piirikive, vanu metsasihte, verstakive jne. Siin tutvustatakse ka lindude, loomade ja ravimtaimede kohta käivat rahvapärimust.
Piirangud Asub Lahemaa rahvuspargis. Tutvu külastusele kehtivate piirangutega.
AsukohtMetsarada algab Ojaäärse loodusmaja parklast ja teeb ringi Kuresoo oja ja Pikapõllu oja vahelistes metsades. Objekt nr 9 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõida 70 km Tallinn-Narva mnt pidi Narva poole, pööra vasakule Viitna- Koljaku mnt-le ja sõida 6,5 km kuni Palmse külani, kust pöörata paremale (viit "Sagadi 6 km"). Sõita mööda Palmse-Sagadi teed 1 km, kuni viit näitab Ojaäärse loodusmaja. Rada algab loodusmaja parklast.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.508522
pikkuskraad: 25.973478
L-EST 97 x: 6598408 y: 611738