Lahemaa rahvuspargi külastuskeskus

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark
NUTIMÄNG - Lahemaa radadest vähemtuntud Ojaäärse metsarada ja rahvuspargi keskusest vaid 7 km kaugusel asuvat Viitna loodusõpperada on nüüd võimalik ka mängides läbida. Lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mänguks vajalikud paroolid või QR koodi leiad radade algusest. Head avastamist!
Vaata ka teisi nutimänge

Lahemaa rahvuspargi külastuskeskus asub Tallinnast vaid ühe tunni (80 km) autosõidu kaugusel rahvuspargi südames Palmses, mõisa endises tall-tõllakuuris. Siin saab vaadata Eesti vanimat, suurimat ja mitmekülgseimat rahvusparki tutvustavat näitust ja slaidiprogrammi. Külastuskeskusest saab infot Lahemaa rahvuspargi, RMK külastusobjektide, piirkonna kaitsealade ja turismiettevõtjate kohta. Soovitav kõigile Lahemaa rahvuspargi külastajatele! 
Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
TelefonMaire Vendt, teabejuht
+372 329 5555; +372 523 9295
E-post info.lahemaa@rmk.ee 
Lahtiolekuajad2.05.-15.09. E-P 9.00-17.00  välja arvatud riigipühadel
16.09.-30.04. E-R 9.00-17.00 
Objekti tüüpKülastuskeskus
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParkla asub teisel pool maanteed
Varustus
  • Lahemaa rahvusparki tutvustav põhjalik püsiekspositsioon
  • Lahemaa rahvuspargi juubelile pühendatud näitus "Kõnelev ajalugu"
  • 70-kohaline auditoorium, kus on võimalik vaadata 17-minutilist Lahemaad tutvustavat slaidiprogrammi "Loodus ja inimene": tekst Rein Kuresoo, muusika ansambel "Oort" (eesti ja inglise keeles, subtiitrid soome, saksa, vene ja prantsuse keeles).
  • Eesti looduskaitse 110. sünnipäeva tähistamiseks valmis 2020. a lühifilm "Lahemaa rahvuspargi peidetud väärtused", mida on samuti võimalik auditooriumis vaadata.
  • 16-kohalises filmitoas on võimalik vaadata lühifilme "Maakülad ja "Mõisad", subtiitrid inglise, saksa ja vene keeles
  • teabematerjalid Lahemaa, Lääne-Virumaa ja teiste piirkondade kohta  (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • loodusõhtud
  • võimalus vaadata loodushariduslikke filme
  • müügil kohalik käsitöö ja meened
  • võimalik rentida 70-kohalist auditooriumi: hind 20 eur tund või 130 eur päev 9.00-17.00 (juhul kui tellija ja valdaja lepivad kokku auditooriumi kasutamise mitme päeva jooksul järjest, siis on kokkuleppel võimalik rakendada soodustariifi)
Telkimisvõimalus Võsu telkimisala (8,5 km)
Invavõimalus Kaldteed ja inva WC
Vesi Kraanivesi keskuse lahtioleku aegadel, pudelivesi saadaval üle tee asuvas kaupluses.
Matkavõimalus Palmse mõisa inglise stiilis park, läheduses Ojaäärse metsarada
VaatamisväärsusedKülastuskeskuse näitused, Palmse mõis, Muinastaide Kodanäljakangrud, Vahakivi, Ilumäe kabel ja kalmistu
Suvine hooldus Hooldussagedus: pidev
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Asub Lahemaa rahvuspargis, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (info@keskkonnaamet.ee, tel +372662 5999).
AsukohtPalmse, Haljala vald 45435, Lääne-Virumaa
Objekt nr 1 rahvuspargi kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõida Tallinn-Narva mnt (E20) 73 km, pööra Võsu, Palmse suunas Viitna- Koljaku mnt ja sõida 7 km. Külastuskeskus asub Palmses bussipeatuse vastas, Palmse mõisa kõrval.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.512749
pikkuskraad: 25.954768
L-EST 97 x: 6598847.6 y: 610665