Salevere matkarada (1,5 km)

Pärnumaa, Matsalu rahvuspark
1,5 km pikkune rada kulgeb seljandikul, mis asub tosin meetrit üle ümbritseva maapinna. Seljandikku katab liigirikas loomets, panga all võib vaadelda Eestis suhteliselt haruldast salumetsa. Raja algusosa läbib kadakase loopealse, keskosas võib teha kõrvalpõike, et näha  muistse kaitserajatise valli ning raja lõppu jõudes saab nautida värskendavat allikavett.
Telefon+372 513 8783
E-postinfo.matsalu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused10 sõiduautole teeäärsel muruplatsil, bussidele sõidutee ääres
VarustusRaja alguses puhkekoht: 3 katusealust lauda pinkidega, välikäimla, infotahvlid raja skeemi ja piirkonna kaardiga. Rada on pinnasetee ja looduses hästi nähtav. Panga all kulgeb 120 m laudteed, alla ja üles 30 ja 13 m trepid. Raja äärde jääb Salumäe seltsi jaanituleplats, mis ei ole ametlik lõkkekoht. Raja lõpus ja jaanituleplatsi juures on pink puhkamiseks, olemas prügikast.
Matkavõimalus Edasi-tagasi matkarada. Väikese silmuse saab teha, kui minna muistse kaitserajatise vallile.
VaatamisväärsusedSalevere Salumägi, Silma allikas, muistne kaitserajatise vall, pangaalune salumets ja pangapealne loomets
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses. 
PiirangudMatkarada asub Matsalu rahvuspargi Salevere sihtkaitsevööndis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 662 5999.
AsukohtSalevere küla, Lääneranna vald, Pärnu maakond
Objekt nr 1 rahvuspargi kaardil
Kohalesõitmise õpetusRisti-Virtsu mnt (tee nr 10) 56. kilomeetril keerata Ridaselt paremale Salevere suunas. Sõita 9 km mööda asfaltteed Salevere külani ja pärast möödumist 2-korruselistest korterelamutest viib tee parkimis- ja puhkekohani, kus asub matkaraja alguspunkt.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.690320
pikkuskraad: 23.580652
L-EST 97 x: 6505698 y: 475684