Meiekose õpperada (5,6 km)

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Eesti metsades on suur tuleoht! Alates 24. maist kehtib tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal ning sellega keelatakse looduses suitsetamine ning mootorsõiduki kasutamine. Päästeamet palub hoiduda lõkke tegemisest ja grillimisest looduses. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
Meiekose õpperada viib mööda endist Kõpu-Jõesuu teetammi tutvuma Tõramaa jõe suudmeala luhtadega, mis on üks osa Soomaa pärandmaastikest. Raja vaatamisväärsusteks on luhad, erinevad taimeliigid, kaunid jõekäärud, jändrikud tammepuud.
Telefon+372 526 1924
E-post  info.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParkla 5 autole
VarustusRajale jäävad 2 lõkkekohta, 2 puude varjualust ja kuivkäimlad
Telkimisvõimalus Mõlemasse lõkkekohta on lubatud paigaldada kuni 4 (4- kohalist) telki.
Lõkkekoht 2 lahtist lõkkeaset grillrestiga
Matkavõimalus Rada saab läbida jalgsi, jalgratta või hobusega, talvel suuskadega.
VaatamisväärsusedPärandkultuurimaastikud, erinevad taimeliigid, kaunid jõekäärud, põlispuud, vanad talukohad, mida on veel võimalik ära tunda säilinud vundamentide ja viljapuude järgi.
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord nädalas
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudTutvu rahvuspargi kaitse-eeskirjast tulenevate piirangutega siin.
Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtSandra küla, Põhja-Sakala vald, Viljandimaa / Riisa küla, Tori vald, Pärnumaa
Objekt nr 3 rahvuspargi kaardil
Kohalesõitmise õpetusÕpperajani pääseb Kõpu-Jõesuu mnt 26. kilomeetril paiknevast parklast ja Raudna jõe Meiekose sillalt 200 m Tõramaa poole jäävalt teeotsalt.
Tallinna-Pärnu-Tori suunalt tulles sõita Tori asulasse, kust keerata rahvusparki suunavale Võlli teele. Sealt sõita 6 km edasi mööda Jõesuu teed kuni Jõesuu asulani. Enne asulasse jõudmist keerata paremale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Riisa küla Hallise jõe sillast tuleb sõita 5,2 km edasi, kuni õpperaja algust tähistava parkla ja viidani.

Tartu-Viljandi suunalt tulles sõita mööda Tartu-Viljandi-Pärnu mnt Kõpu asulani ja keerata peale Kõpu kalmistut algavale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Raja algust tähistava parkla ja viidani jääb sealt 25 km. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.436644
pikkuskraad: 25.008253
L-EST 97 x: 6477809 y: 558887