Harilaiu telkimisala

Harilaiu poolsaar on Saaremaa looderannikul Vilsandi rahvuspargi koosseisu kuuluv ala. Nelinurkset poolsaart ühendab Tagamõisa poolsaarega maakitsus ehk Harilaiu kael. Harilaiul on kaunid liiva- ja veeriserannad ning luited. Mere murrutav tegevus kujundab pidevalt rannajoont. Korduvalt külastades võib igaüks oma silmaga veenduda rannajoone muutustes. Poolsaarele mahub mitu magedaveelist  järve, millest suurim on Laialepa laht. Lisaks huvitavale maastikule on Harilaid suure botaanilise ja zooloogilise väärtusega ala, mis on looduskaitse all juba 1924. aastast. Harilaid on olnud kogu ajaloo vältel asustamata ning seal viibides tekib tunne, et oled jõudnud tsivilisatsioonist kaugele maailma otsa ja andnud end loodusjõudude valda. Laialepa järve äärsele telkimisalale matkatakse u. 3 km mööda matkarada. Teisele poole telkimisala jääb avameri.
Telefon+372 454 6880,  +372 527 7421
E-post info.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpTelkimisala
Parkimisvõimalused3 km kaugusel asuvas Harilaiu puhkekoha parklas
VarustusPuukuur, kaetud lõkkease, pink-laud, kuivkäimla
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus Telkimisala jääb Harilaiu matkaraja äärde.
VaatamisväärsusedPoolsaare keskosas on riimveeline järv – Laiapea laht, loodetipus Kiipsaare neemel on tuletorn. Harilaid kerkis merest saarena 1000–2000 aastat tagasi ja on praegugi pidevas muutumises.
Marjad-seenedRiisikad, puravikulised jt.
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Lisainfo
PiirangudHarilaiu telkimisala asub Vilsandi rahvuspargis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga  siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
Mootorsõidukitega liiklemine keelatud!
AsukohtKõruse küla, Saaremaa vald, Saare maakond
Objekt nr 28 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusHarilaid asub Kuressaarest ligi 50 km kaugusel. Sõita Kuressaarest Veere maanteed pidi Kõruse bussipeatuseni. Sealt keerata vasakule ja sõita läbi Kõruse küla ning üle Kiljatu oja silla, esimene tee vasakule viib Harilaiu puhkekoha parklasse. Telkimisalani jõudmiseks tuleb matkata Harilaiu puhkekohast loode suunas mööda tähistatud rada ligi 3 km.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.485712
pikkuskraad: 21.859881
L-EST 97 x: 6484823 y: 375195