Tähista looduskaitse 110. sünnipäeva ja mängi geopeitust rahvusparkides
Pakume võimalust veeta rohkem aega looduses, avastada uusi huvitavaid paiku ja meie rahvusparkide loodusväärtusi ning saada osa kohalikust kultuuripärandist põnevate lugude kaudu.Alates 1. augustist saavad kõik Eestimaa elanikud võimaluse mängida geopeitust meie 6 rahvuspargis - Alutagusel, Karulas, Lahemaal, Matsalus, Soomaal ja Vilsandil ja otsida aardeid.
Kas teadsid, et looduskaitse Eestis tähistab sel aastal oma 110. sünnipäeva?
Sel puhul kutsume teid avastama Eestimaa rahvusparke.
RMK koostöös geopeituse kogukonnaga on igasse rahvusparki peitnud põnevaid lugusid ja huvitavaid fakte rahvusparkide ajaloost, loodusväärtustest jms. Tegemist on mänguga, mida on oodatud mängima, ka need kellel puudub eelnev kogemus geopeitusega. Palju toredat avastamist, seiklemist ning mängulist on ees ootamas ja mis oleks veel parem viis looduskaitse 110. sünnipäeva tähistamiseks, kui avastada kauneid paiku ning viibida koos meeldiva seltskonnaga värskes õhus.
Mis on geopeitus?
Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng, mis viib sind tihtipeale senikäimata kohtadesse, mitmete vaatamisväärsuste juurde või muidu looduskaunitesse paikadesse ja tutvustab sulle nii mõndagi uut. Geopeitus paneb sind nägema asju, mida sa varem ei ole näinud või mille olemasolust sa teadlik polnud. Rohkem infot: www.geopeitus.ee/wiki/
Looduskaitse 110 geopeituse mängureeglid:
- otsi juhiste järgi aare üles
- kirjuta oma külastusest teade logiraamatusse (märkmikusse) – leidjate nimed, leidmise kuupäev. Võimalusel logida leid ka www.geopeitus.ee lehel.
- loe aare läbi ja saa uusi teadmisi rahvuspargi loodusväärtusest või kultuuripärandist
- sule aarde karp, et kõik asjad sinna alles jääksid ning pane aare samasse kohta tagasi, kust sa selle leidsid.
Looduskaitse 110 sünnipäevale pühendatud geopeitust saad mängida kõigis 6 rahvuspargis. Vajuta rahvuspargi nimele ja näed sinna peidetud aardeid.