25.07

370 kilomeetrit sõprust ja kogemusi

Viimane matkapäev algas Rae järve ääres ilusa ilmaga. Kui eelmisel õhtul sai herilaselt sutsaka Heleen, siis hommikul tabas astel Jürit söömise ajal otse keelde. Paljunäinud mees ei teinud asjast siiski suuremat numbrit ja toimetas vapralt edasi.

Loe lisaks »

24.07

Pool päeva tööd, pool puhkust

10. matkapäev tõi taas ligi 30 km rattasõitu. Tagumikud on juba nii valusad, et nurina peale enam energiat ei kulutata. Matkatee kulges läbi Kilingi-Nõmme ja poolel distantsil sai kohalikus kohvikus luksuslikult keha kinnitada.

Loe lisaks »

23.07

Istuda ju võiks, aga mitte sadulasse

Hommik turistisaginat täis Soomaal algas kanuusõiduga Raudna jõel. See ei olnud küll matkatee osa, aga 10 kilomeetrit veeteed oli ees ootavale heaks soojenduseks. Kusjuures tavalisele turismigrupile arvestatud 2,5 tunni asemel läbisime jõelõigu poolteise tunniga – kätes rammu veel jagub.

Loe lisaks »

22.07

Ratsasõit kurnas korralikult

Saeveski metsaonnis liitus meiega veel kolm matkajat, nii et seltskond on taas tublisti kasvanud. Päev algas rattasõiduga, mis läbi künkliku metsa kulgedes oli kohati üsna vaevaline, libe puusild tõi aga kaasa lausa kukkumise.

Loe lisaks »

21.07

Kirev päev ja lõkkel tehtud hot-dog

Hommikune rabaretk sai korraliku ajaloolise tausta, kui meiega kaasa tulnud kohalik mees Olev siinse piirkonna iga nurga kohta miskit jutustada oskas. Suures rabajärves sai teha ka kosutava supluse. Kohe pärast seda hakkas vett kallama ka ülevalt poolt, aga see ei suutnud veel tuju murda. Müttasime märgade mätaste vahel ringi ja nägime ära ka Keila jõe ühe võimaliku alguspaiga.

Loe lisaks »

20.07

Matka selgroog sai murtud

Kuus teel oldud päeva tähendab, et pool matkast on läbi. Oleme eesmärgiks võtnud katsetada erinevaid edasiliikumise viise, täna oli ATV päev. See neljarattaline riistapuu on paljude jaoks loodusvaenulikkuse võrdkuju, ent kuna meie matkatee kulges peamiselt mööda kruusateid, siis sinna sobis ATV päris hästi. Kui muidugi kõike kattev tolmukiht kõrvale jätta.

Loe lisaks »

19.07

Rattasõit on ajavõit

Viies matkapäev oli rõõmus ja kurb ühteaegu. Rõõmus, kuna ilm oli ilus ja teekond mõõduka pikkusega ning hõlpsa maastikuga. Kurb, kuna kõik meie külalismatkajad pidid õhtul lahkuma ning esimest korda kogu matka jooksul jäime põhigrupiga üksi.

Loe lisaks »

19.07

Lõkkepaja äärest

Tänu Margitile oleme saanud matkal nautida õige mitmeid ülimaitsvaid, ent üsna lihtsalt valmivaid toite. Allpool mõned stiilinäited neile, kes arvavad, et looduses söömine tähendab kiirnuudleid, Kõik seened-marjad-ürdid korjasime matkamise käigus metsast ise.

Loe lisaks »

18.07

Vihma pole, aega on

Täna oli erakordne matkapäev – vihma ei sadanud. Ilus ilm ja meiega taas liitunud Kadri (kes tõi kaasa maitsva koogi) tegid hommiku nii nauditavaks, et teeleasumine venis üsna hilisele ajale. Päevatee oli 17 km, mille mõned matkalised läbisid joostes ja vähem kui kahe tunniga.

Loe lisaks »

17.07

Jalad nutavad, suud naeravad

Kolmanda matkapäeva hommik algas tõdemusega, et märgade riiete kontsentratsioon on nii suur, et isegi saunalava pole suutnud neist jagu saada (kui kõrvale jätta ühed sokid, kes läksid sauna paarina, välja tuli aga vaid üks).

Loe lisaks »

16.07

Maasikamaitselised eksimised

Teise päeva hommik algas vihmasaju ja kiirpudruga. Kadri kiirustas linna salvestusele, ülejäänud aga pakkisid märja varustuse kokku ja teekond jätkus. Päeavaplaan polnud pikk, mistõttu oli tempo algul õige rahulik, leidsime aega isegi kiireks eksimiseks ja korralikuks kiigehooks suurel külakiigel.

Loe lisaks »

15.07

Las kallab!

Kui telgi katusele langevad piisad mind hommikul Peipsi kaldal äratasid, oli kohe selge, et ilmateade ei vea alt ning matkatee avapäev kujuneb vihmaseks. Ka terve tee Oandule kallas ikka mõnuga. Alles siis, kui meid teele saatma tulnud Jaan Sööt esimesed laulud tegi, tõmbas taevas pisut heledamaks. Teeleminek oli siiski üksjagu segane, sest päike ja vihm vaheldusid täpselt samas tempos nagu kiiremini reageerivad matkajad riideid vahetada jõudsid.

Loe lisaks »

14.07

11 päevaga Oandust Iklasse

Sadu või isegi tuhendeid kilomeetreid kulgevad matkateed ei ole maailmas midagi haruldast. Eesti matkajad on seni pidanud piirduma märksa lühemate distantsidega, kuigi uljamad muidugi panevad endale ise sobiva raja kokku. Homsest saab aga täiesti ametlikult ja ise pead vaevamata lausa 370 km läbi käia. RMK Oandu-Ikla matkatee võtavad esimesena ette kuus kanget, et teekond omal nahal järele proovida.

Loe lisaks »

Esimese matka blogi

RMK matkatee avati 15. juulil 2012, mil startis esimene matkaseltskond. Matkajate tegemisi sai jälgida siinse blogi vahendusel, mida pidas Kristjan Kaljund 11 matkapäeva jooksul.

Esimese matka ajakava

Esimene matkaseltskond

Pildigalerii